Siemens zainwestuje 30 milionów USD w zakład, produkujący silniki elektryczne

    Siemens Energy & Automation Inc (SE&A) poinformował o ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład w Norwood, w Ohio. Jest to początek inwestycji mającej na celu rewitalizację starych zakładów w tej miejscowości. Inwestycja ma pochłonąć 30 milionów USD. Zakład będzie opracowywał, montował i testował duże silniki elektryczne używane w przemyśle. Budowa ma ruszyć w styczniu 2006 i zakończyć się po 3 latach.
    Projekt zakłada około 7 milionów USD na rozwój i renowację istniejących budynków w Norwood oraz około 22 miliony USD na nowe maszyny, wyposażenie i technologię, w tym sprzęt za 8.5 miliona USD dla działu badań i rozwoju. Dodatkowo w Norwood powstanie centrum badawcze "Global Motor".
    "Ten projekt jest ważny dla strategii wzrostu Siemensa oraz jego zobowiązań wobec producentów oraz swoich pracowników w USA." stwierdził Aubert Martin dyrektor generalny i prezes Siemens Energy & Automation. "Siemens jest pewien, że zakład w Norwood stanie się centrum doskonałości, dzięki produkcji najwyższej jakości silników dla naszych klientów, oraz dzięki innowacjom w dziedzinie napędów która znacznie poprawi efektywność produkcji na świecie."