Siemens umacnia się w branży systemów instalacji elektrycznych

  Jeden z oddziałów firmy Siemens, Siemens Automation and Drives podpisał umowę o przejęciu brytyjskiej firmy Electrium z siedzibą w Cannock w Wielkiej Brytanii.
  Electrium jest wiodącym sprzedawcą systemów instalacji elektrycznych w Wielkiej Brytanii z rynkami zbytu sięgającymi Bliskiego i Środkowego Wschodu. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 700 osób w 4 oddziałach. Wartość sprzedaży w roku fiskalnym 2004/2005 wyniosła 74,5 mln funtów. Siemens i Electrium postanowiły nie ujawniać ceny transakcji.
  Godehardt Schneider, przedstawiciel Siemens Automation and Drives powiedział, że przejęcie firmy Electrium to bardzo ważny krok dla umocnienia światowej pozycji Siemensa w branży systemów instalacji elektrycznych. Wcielenie dużego sprzedawcy tych systemów sprawiło, że Siemens znalazł się wśród 3 największych sprzedawców w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo silna marka, jaką szczyci się Electrium, zasili portfolio Siemensa na terenach Bliskiego i Środkowego Wschodu.
  Rynek systemów instalacji elektrycznych cechuje się regionalnymi standardami połączonymi z marką sprzedających je firm. Z tego powodu nazwa firmy Electrium i jej produktów nie zmieni się, pomimo że będą one już własnością Siemensa.
  Firmy będą miały wspólną, uzupełniającą się gamę produktów oraz ośrodki logistyczne, badawcze i rozwojowe.
  Rynek systemów instalacji elektrycznych w Wielkiej Brytanii jest wart około 650 mln funtów. Electrium jest jednym z czołowych sprzedawców produktów, obejmujących takie systemy, jak: akcesoria okablowania, systemy ochrony obwodów elektrycznych, przełączniki, gniazda itp.