Siemens PLM Software na targach EMO w Mediolanie

Targi EMO odbywają się co dwa lata i są okazją do zaprezentowania światowej produkcji obrabiarek, systemów, robotów, automatyki. Targi odbędą się w dniach od 5 do 10 października w Mediolanie, we Włoszech.
Na targach EMO 2009 w Mediolanie Siemens przedstawi połączenie oprogramowania PLM, systemów i urządzeń produkcyjnych. Rozwiązanie będzie zaprezentowane przez  Siemens PLM Software, jednostkę biznesową działu Siemens Industry Automation Division będącego dostawcą oprogramowania i usług związanych z zarządzaniem cyklem życia produktu (PLM), oraz Siemens Drive Technologies Division, dostawcę maszyn produkcyjnych i obrabiarek.
Prezentacja produktów Siemens PLM Software koncentruje się w tym roku na procesie zorientowanym na wytwarzanym produkcie, od pomysłu wyjściowego po produkt końcowy. Oprogramowanie całkowicie spełnia wymagania dla zaawansowanych zadań PLM w szeregu branż, począwszy od projektowania produktu z wykorzystaniem systemów CAD/CAM oraz tworzenia programów NC niezbędnych do jego wytworzenia poprzez optymalizację postprocesora i parametrów CNC, po symulacje online i offline umożliwiające kontrolę i optymalizację procesu produkcyjnego na komputerze.
Siemens PLM Software przedstawi technologię Virtual Machine, przestrzenny symulator obrabiarki dostępny na PC z pełnymi funkcjami kontrolera Sinumerik?, co zapewnia wartość dodaną zarówno dla użytkownika końcowego, jak i producenta obrabiarek. Ta nowoczesna technologia pozwoli na maksymalizację wydajności maszyny dzięki wyeliminowaniu konieczności wykorzystywania jej do zadań pozaprodukcyjnych. Virtual Machine oznacza programowanie NC nowej generacji w zakładach produkcyjnych oraz przygotowanie i sprawdzenie parametrów przy wyłączonym urządzeniu, co minimalizuje liczbę błędów i skraca czas rozruchu zmieniając sposób produkcji i wykorzystania obrabiarek.
Oprócz Virtual Machine, Simens PLM Software przedstawi przykłady prezentujące rozciągnięcie łańcucha procesu projektowania od projektowania detalu aż po obróbkę na obrabiarce, łącząc wirtualne środowisko projektowania wyrobu i planowania z realnym środowiskiem produkcyjnym; oraz rozwiązania dla produkcji części, które mogą znaleźć zastosowanie w wielu branżach, takich jak np. przemysł lotniczy, maszynowy, produkcja aparatury medycznej oraz przemysł samochodowy.