Siemens dostarczy turbiny do elektrowni gazowej w USA

    Firma Siemens otrzymała zamówienie na dostawę trzech kolejnych turbin gazowych SGT6-8000H i generatorów od Florida Power & Light (FPL).
    FPL, spółka zależna amerykańskiej NextEra Energy, Inc. dostarcza energię dla około. 4,6 miliona klientów. FPL zainstaluje turbiny Siemensa w ramach modernizacji elektrowni Port Everglades Next Generation Clean Energy Center, aby ograniczyć zużycie paliw kopalnych o jedną trzecią, co pozwoli wygenerować oszczędności rzędu ponad 400 milionów dolarów w trakcie całego, 30-letniego cyklu życia turbin. Rozruch zmodernizowanej elektrowni gazowo-parowej planowany jest na 2016 r.

    Uwzględniając te zamówione przez FPL do elektrowni Cape Canaveral i Riviera Beach, firma Siemens sprzedała do tej pory w Stanach Zjednoczonych dziewięć turbin gazowych klasy H. Liczba sprzedanych na całym świecie turbin klasy H wzrosła do 20. Rozruch pierwszej z wcześniej zamówionych sześciu turbin gazowych klasy H firmy Siemens miał miejsce 21 listopada 2012 r. w ośrodku FPL Cape Canaveral Next Generation Clean Energy Center w Port St. John na Florydzie, w pobliżu Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy?ego. Trzy kolejne turbiny gazowe (model SGT6-8000H) zostaną zainstalowane w podobnej elektrowni budowanej obecnie w Riviera Beach, również na Florydzie.

    SGT6-8000H to przeskalowana wersja 60-Hzturbiny SGT5-8000H, która oferowana jest od maja 2011 r. Zainstalowana została m.in. w pracującej w cyklu gazowo-parowym elektrowni Irsching Power Station w Bawarii, w Niemczech, zasłynęła rekordowo wysoką sprawnością 60,75 procent. Turbina SGT6-8000H ma wydajność 274 MW i również jest w stanie osiągnąć sprawność powyżej 60 procent podczas pracy w cyklu gazowo-parowym.

    – Klasa H to nowy punkt odniesienia w inżynierii i sprawności energetycznej. Od dnia rozruchu w Irsching Power Station w Niemczech nowa turbina przepracowała z powodzeniem ponad 18 000 godzin roboczych. Wersja 60-Hz przyczyni się w znacznym stopniu do produkcji czystej energii na terytorium Florydy i przyczyni się do wzmocnienia pozycji firmy FPL wśród amerykańskich spółek energetycznych ? mówi Michael Suess, członek Rady Nadzorczej Siemens AG oraz dyrektor Generalny Sektora Energetycznego spółki.