Schneider Electric zwiększa swój udział w rynku czujników przez przejęcie BEI

    Francuska firma Schneider i amerykański BEI Technologies doszły do porozumienia w sprawie warunków przejęcia. BEI Technologies produkuje czujniki, osiągając roczną sprzedaż przekraczającą 300 milionów USD.
    Przejęcie to pod wieloma względami koresponduje ze strategią Schneider Electric, polegającą na selektywnym przejmowaniu firm działających na obszarach rokujących nadzieje na duży wzrost.
    Jak stwierdził rzecznik prasowy: – Rynek czujników reprezentuje znaczącą możliwość wzrostu dla Schneider Electric. Rynek docelowy wynosi 10 mld USD i rośnie 7-8% rocznie. Jest napędzany: wzrostem zainteresowania bezpieczeństwem, systemami naprowadzania i sterowania w transporcie, lotnictwie i przemyśle, wzrostem w automatyce i systemach wbudowanych,  a także rozwojem mikroprocesorowych systemów sterowania z elektronicznym opomiarowaniem.
    Dyrektor Schneider Electric, Henri Lachmann skomentował to wydarzenie: – Przejęcie lidera technologii czujników z silną marką i doskonałymi recenzjami za jakość oraz innowacyjność jest przełomem dla naszej platformy produktów czujnikowych. BEI wnosi nowe kompetencje i znaczący potencjał razem z Crouzet i Kavlico. 
    Dyrektor BEI, Charles Cocker tak podsumował fakt przejęcia:  – Wierzymy, że połączenie BEI i Schneider Electric pozwoli ustanowić silną platformę, która stworzy nowe możliwości zwiększenia sprzedaży, rozwinięcia nowych technologii i dalszego rozwoju rynku czujników.