Schneider Electric przedstawia kontenerowe moduły zasilające i chłodzące

Schneider Electric przedstawił dwa nowe rodzaje modułów zasilania i chłodzenia przeznaczone na rynki w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce (EMEA). Nowe jednostki modułowe umożliwiają stałe zwiększanie potencjału zasilania i chłodzenia centrów danych o 500kW każdy, co pozwala na dostosowanie wielkości infrastruktury fizycznej do potrzeb systemów informatycznych, usuwając jedną z głównych przyczyn niskiej wydajności i marnotrawstwa energii.

Tony Day, dyrektor do spraw centrów danych i usług specjalistycznych w Schneider Electric mówi: ?Moduły serwisowe są krokiem naprzód ku upowszechnieniu infrastruktury fizycznej centrów danych. Zamiast czekać miesiącami, klienci mogą być pewni wdrożenia dodatkowych instalacji w przeciągu kilku tygodni. Schneider Electric zajmuje się przygotowaniem wstępnego projektu, konfiguracją i testowaniem modułów zanim trafią one do klienta, co zapewnia niezawodność, wydajność, a także łatwiejszą i szybszą instalację jednocześnie ograniczając koszty i ryzyko wystąpienia błędów człowieka.?

Nowe produktydołączą do istniejącej listy rozwiązań kontenerowych dla infrastruktury centrów danych oferowanych przez Schneider Electric, takich jak moduł chłodzący powietrzem EcoBreeze?, a także wyspecjalizowane moduły zasilające i chłodzące dla rynku amerykańskiego. EcoBreeze? zapewnia chłodzenie dostosowane do warunków pogodowych, automatycznie przełączając się pomiędzy trybem niebezpośredniego chłodzenia poprzez parowanie a wymianą ciepła przez obieg powietrza, zależnie od środowiska zewnętrznego.

Więcej informacji na temat kontenerowych modułów serwisowych Schneider Electric oraz ich zastosowania można uzyskać odwiedzając stronę www.apc.com