Schneider Electric Partnerem Roku Microsoft w dziedzinie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju

Fot. Schneider Electric

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji, zarządzania energią i automatyki, został wyróżniony przez Microsoft tytułem Partner Roku 2021 w kategorii „Sustainability Changemaker Partner of the Year”. Nagroda jest wyrazem uznania dla pozytywnego wpływu, jaki firma wywiera na otoczenie. Schneider Electric wspiera partnerów i klientów w wyznaczaniu oraz osiąganiu celów dekarbonizacji przy użyciu flagowych rozwiązań platformy EcoStruxure™ opartych na technologiach Microsoft.

W latach 2018-2020 Schneider Electric pomógł klientom zaoszczędzić 134 mln ton emisji CO2, osiągając poziom 276 mln zaoszczędzonych ton do końca pierwszego kwartału 2021 roku. W lutym tego roku kanadyjska organizacja Corporate Knights, która zajmuje się analizą pod kątem działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, uznała Schneider Electric za najbardziej zrównoważoną korporację na świecie spośród wszystkich 8 000 badanych spółek. Wynik był motywowany realnymi działaniami firmy na rzecz wypełniania luki między ustalaniem ambicji związanych ze zmianami klimatu a ich faktyczną realizacją. Wykorzystując portfolio rozwiązań EcoStruxure™, które są zasilane przez chmurę Microsoft Azure, Schneider Electric wspiera organizacje w wyznaczaniu, osiąganiu, mierzeniu i raportowaniu celów dekarbonizacji opartych na naukowych podstawach.

„Nagroda Partnera Roku w kategorii „2021 Microsoft Sustainability Changemaker” jest wyrazem uznania dla naszej pracy na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Teraz czas na kolejny etap, czyli wdrożenie jeszcze bliższej współpracy nad innowacjami i wspólnej strategii sprzedaży nowego rozwiązania o nazwie EcoStruxure™ Traceability Advisor. Pomoże ono naszym klientom połączyć ogromną ilość danych w ich łańcuchu wartości w celu stworzenia 360-stopniowego, odpornego i lepiej identyfikowalnego łańcucha dostaw” – mówi Philippe Delorme, wiceprezes wykonawczy ds. zarządzania energią w Schneider Electric. Jak dodaje: „Jako najbardziej zrównoważona firma na świecie według Corporate Knights wiemy, że przyszłość jest zielona, inteligentna, skoncentrowana na ludziach i zasilana energią odnawialną. Cieszy nas fakt, że nasi partnerzy podzielają wizję i misję Schneider Electric. Konsekwentnie poszerzamy ofertę produktów i wzmacniamy naszą wieloletnią relację z Microsoft, aby wspólnie budować zrównoważoną przyszłość”.

Wśród klientów, którym Schneider Electric wspólnie z Microsoft pomógł w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, jest m.in. spółka JLL. To jedna z największych na świecie firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych. Organizacja podjęła śmiałe zobowiązania w celu redukcji emisji dwutlenku węgla i uzyskania użytecznych danych dotyczących energii i zrównoważonego rozwoju w całym portfelu inwestycyjnym.

„Nowa siedziba JLL na region APAC w Singapurze wykorzystuje inteligentne technologie IoT, aby wspierać naszą ambicję stworzenia miejsca pracy przyszłości. Rozwiązanie EcoStruxure™ dla sektora nieruchomości od Schneider Electric pomaga poprawić samopoczucie osób przebywających w obiekcie, zmniejszyć zużycie energii o 30 proc. i zwiększyć ogólną wartość budynku w całkowicie zrównoważony sposób” podkreśla Darren Battle, dyrektor działu nieruchomości korporacyjnych i miejsc pracy na region Azji i Pacyfiku w JLL.

Schneider Electric został doceniony przez Microsoft również za opracowanie kompleksowej strategii zarządzania energią i zrównoważonego rozwoju dla Blackstone – jednej z największych na świecie firm private equity. Schneider Electric wdrożył oprogramowanie EcoStruxure™ Resource Advisor, aby zebrać i znormalizować dane dotyczące konsumpcji energii oraz mediów na wszystkich poziomach portfela Blackstone, od pojedynczych obiektów po zestawienia regionalne.

Dane z Resource Advisor pozwalają Blackstone negocjować kontrakty z dostawcami energii, zapewniając właściwe źródło energii po najniższych możliwych stawkach. Firma, dzięki działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju i strategicznemu pozyskiwaniu energii, zaoszczędziła dziesiątki milionów dolarów. We wrześniu 2020 r. Blackstone postawił za cel zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 15 proc. w trzech pierwszych latach od zakupu dowolnego aktywa lub firmy w ramach swojego portfela. Rozwiązania Schneider Electric są kluczowym elementem sukcesu Blackstone w osiągnięciu tego celu.

Schneider Electric, od ponad 15 lat lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, zobowiązał się również do osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2050 roku, a na początku tego roku wdrożył Zero Carbon Project. To nowy ambitny program, który ma pomóc tysiącu największym dostawcom zmniejszyć emisje o połowę do 2025 roku.


Schneider Electric