Schneider Electric na World Expo

    Największa w historia wystawa World Expo odbywa się w tym roku w Szanghaju w Chinach, a jej motywem przewodnim jest ?Lepsze miasto, lepsze życie?. Schneider Electric uczestniczy w tym wydarzeniu na wiele sposobów. Uwagę przyciąga zwłaszcza ostatnie spotkanie dla klientów Schneider Electric, które odbyło się na początku września.
    Chcąc podzielić się pomysłami na oszczędzanie energii i rozwiązaniami, które pozwalają żyć w środowisku bez zbędnych emisji CO2, Schneider Electric zaprosił przedstawicieli pierwszej ligi klientów przemysłowych. W ciągu dwóch dni (od 2 do 4 września) 210 gości odkrywało innowacyjne technologie poprawiające wydajność energetyczną. A czy można lepiej zaprezentować rozwiązanie niż stosując je w praktyce? Pawilony Rhône-Alpes oraz EcoHome były poświęcone tej demonstracji.
    Pawilon Rhône-Alpes pokazuje wiedzę i innowacyjność firm w dziedzinie ekologicznego budownictwa i oświetlenia miejskiego. Schneider Electric uruchomił inteligentną architekturę zarządzania energią EcoStruxure. Powstało w ten sposób zintegrowane rozwiązanie dla budynków, które oferuje rozdział energii elektrycznej do wszystkich urządzeń, sterowanie budynkiem, bezpieczeństwo fizyczne, oświetlenie, a także sterowanie żaluzjami i markizami. Systemy te zostały zintegrowane przy pomocy oprogramowania, które potrafi nadzorować i monitorować zużycie energii w czasie rzeczywistym. Wyniki są dostępne w pawilonie Rhône-Alpes. Można je też oglądać na żywo na oficjalnej stronie internetowej pawilonu, na tablicy zużycia energii.
    EcoHome to model nowej generacji bardziej przyjaznych dla środowiska domów o wysokich parametrach, przedstawiany na terenie pawilonu Shanghai. Schneider Electric stworzył system zarządzania budynkiem (BMS, Building Management System), który obsługuje funkcje związane z komfortem użytkowników (w tym sterowanie godzinowe, dzienne, tygodniowe i sezonowe), harmonogramy oświetlenia, ogrzewanie i klimatyzację, żaluzje i markizy, a także wstępnie zaprogramowane scenariusze. Architektura rozwiązania BMS bazuje na otwartych systemach do sterowania wszelkimi systemami,  w tym zewnętrznym i wewnętrznym oświetleniem, belkami chłodzącymi, żaluzjami weneckimi, kontrolą dostępu i alarmem przeciwwłamaniowym, nadzorem wideo, a także integracją komunikacji z zewnętrznymi źródłami energii oraz systemami grzewczymi/chłodzącymi.