Schneider Electric kupuje Power Measurement

    Rueil-Malmaison, Francja – Schneider Electric zgodziła się nabyć kanadyjską firmę Power Measurement Inc. (PMI) od konsorcjum, któremu przewodzi GFI Energy Ventures LLC.
    PMI oferuje systemy do zarządzania energią w przedsiębiorstwie, przeznaczone dla: dostawców energii, usługodawców oraz firm zużywających duże ilości energii. Systemy te są produkowane poprzez integrację sprzętu i oprogramowania oraz profesjonalne usługi, co pozwala użytkownikom na optymalizację potrzeb energetycznych. Schneider planuje wykupienie wszystkich akcji PMI – czeka tylko na uzyskanie aprobaty prawnej. Transakcja powinna zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2005 roku.
    W ciągu ostatnich 10 lat firma PMI wypracowała trwałą pozycję na rynku, która polega na: systematycznym wzroście przychodów, uzyskiwaniu wysokich marż i solidnym finalizowaniu transakcji. Nastawiona na usługi strategia PMI ma pozwolić firmie na przyspieszenie rozwoju i zwiększenie wydajności. Wartość sprzedaży w roku 2004 wyniosła 57 milionów USD.
    – Nabycie dobrze zarządzanej firmy doskonale pasuje do naszej strategii rozwijania nowych obszarów o dużym potencjale, a tym samym poszerza ofertę serwisową – mówi Dave Petratis, wiceprezes i członek zarządu firmy Schneider w Ameryce Północnej. – PMI zwiększa ofertę produktów firmy Schneider Electric, poszerzając ją o inteligentne systemy zarządzania energią. Dzięki nam PMI skorzysta z globalnego zasięgu i międzynarodowej obecności, co pozwoli jej na dalsze wprowadzanie nowatorskich i przełomowych inteligentnych produktów, jakich domagają się klienci.
    Brad Forth, prezes i główny dyrektor zarządzający firmy PMI dodaje: – Oczekujemy na dołączenie do zespołu Schneider Electric. Darzymy szacunkiem zarówno firmę, jak i jej wizję.