Schneider Electric i EMT otwierają pierwszą stację szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w regionie bałtyckim

    Stacja szybkiego ładowania oferująca zintegrowane usługi zdalnych płatności znajduje się w dzielnicy portowej w Tallinie w Estonii. To prosty, wydajny i łatwo dostępny sposób ładowania oparty na innowacyjnej technologii rozwiniętej lokalnie.

    4 października 2011 roku firmy Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią, oraz EMT, wiodący operator telefonii komórkowej w Estonii, otworzyły pierwszą w regionie bałtyckim publiczną stację szybkiego ładowaniapojazdów elektrycznych oferującą usługę zdalnych płatności, która znajduje się w dzielnicy portowej w Tallinie.

    Rozwiązanie to, opracowane wspólnie przez obie firmy, łączy technologię infrastruktury szybkiego ładowania Schneider Electric dla pojazdów elektrycznych, umożliwiającą naładowanie baterii do poziomu 80% w czasie krótszym niż 15 minut, z wewnętrznym systemem płatności zdalnych EMT. Zapewnia ono bezpieczne ładowanie akumulatorów w pojazdach, optymalizując ilość przesyłanej energii zależnie od potrzeb samochodu i ilości mocy dostępnej w sieci. Dzięki wbudowanemu systemowi telekomunikacyjnemu, stacja wysyła użytkownikom powiadomienia o dostępności, stanie naładowania, a także informuje kierowców o zakończeniu ładowania.

    – Otwarcie pierwszej publicznej stacji szybko ładującej stanowi doskonały przykład prostego, wydajnego i łatwo dostępnego rozwiązania przeznaczonego dla aktualnych i przyszłych użytkowników pojazdów elektrycznych w Estonii – mówi Kari Laine, prezes Schneider Electric w Finlandii i Krajach Bałtyckich. – Łącząc swoje doświadczenia, EMT i Schneider Electric mogą zaprezentować dziś konsumentom wyjątkowe rozwiązanie umożliwiające zarządzanie i opłacanie usług ładowania pojazdów elektrycznych – dodaje.

    – Rozwój mobilnego systemu płatności za ładowanie aut elektrycznych stanowi interesujące wyzwanie oraz okazję do zaoferowania klientom nowych i innowacyjnych usług, które umożliwiają EMT wykorzystanie 11 lat doświadczeń w zarządzaniu zdalnymi opłatami parkingowymi w miastach. Dzięki usłudze opracowanej przez EMT, abonenci wszystkich sieci komórkowych mogą dokonać zakupu energii elektrycznej dla auta i zaparkować bez konieczności wcześniej rejestracji. Dla klientów oznacza to znacznie większą użyteczność i komfort  – mówi Valdo Kalm, prezes firmy EMT.