Sanden ma nową halę w Polkowicach

    Dwa istotne wydarzenia zbiegły się w czasie w zakładzie Sanden Manufacturing Poland w Polkowicach. Fabryka wypuściła 10-milionowy kompresor klikmatyzacji, ale przede wszystkim uruchomiła oficjalnie nową, wybudowaną za ćwierć miliarda złotych halę produkcyjną.

    Nowa hala ma powierzchnię 13,5 tys. m2 i została wzniesiona kosztem 250 mln zł. 1/3 wartości inwestycji zostanie sfinansowana z grantu Unii Europejskiej. Dzięki otwarciu hali, zatrudnienie w Sanden Manufacturing Poland wzrośnie o 250 osób, czytamy w informacji na stronie polkowice.pl.

    Sanden Manufacturing Poland wchodzi w skład japońskiej korporacji Sanden – światowego producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych.

    Produkcja w zakładzie zlokalizowanym w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podstrefie w Polkowicach rozpoczęła się w 2005 r. Na ponad 26 tys. m2 realizowane są główne procesy obejmujące: produkcję korpusów metodą wysokociśnieniowego odlewania aluminium, obróbkę mechaniczną aluminiowych odlewów i tłoków oraz montaż kompletnych kompresorów.

    Rocznie w Polkowicach produkowanych jest ok. 1,6 mln kompresorów, dostarczanych do europejskich montowni znanych producentów samochodów m.in. Volkswagena, GM, Forda, Volvo, Jaguara czy McLarena.