Samsung zainwestuje w Łodzi

  Południowokoreański koncern elektroniczny Samsung zainwestuje w Łodzi. Firma otwiera w tym mieście swoje biuro badawczo-rozwojowe – poinformował w piątek PAP wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

  Według niego firma powinna rozpocząć swoją działalność na początku przyszłego roku.

  Jak mówił, koncern chce na razie zatrudnić 150 osób. Biuro ma zajmować się badaniami nad zarówno zaawansowanym oprogramowaniem odbiorników telewizji cyfrowej, jak i oprogramowaniami do urządzeń mobilnych, które Samsung produkuje.

  Oferty pracy skierowane są przede wszystkim do inżynierów.

  Cieślak przyznał, że miasto negocjowało z firmą Samsung od lutego br. Prezydent Hanna Zdanowska kilkakrotnie spotykała się z jej szefostwem.

  Zwrócił uwagę, że Samsung nie będzie inwestował w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma wynajęła powierzchnię w jednym z najnowocześniejszych biurowców w Łodzi. Wiceprezydent liczy, że współpraca będzie się rozwijać i pracę w firmie znajdzie więcej osób.

  Firma Samsung Electronics, największy członek Grupy Samsung, jest jedną z największych firm elektronicznych na świecie. Została założona w 1969 roku, obecnie zatrudnia ponad 208 tysięcy pracowników w 58 krajach.