Samsung rozwija polskie centrum R&D

    Wramach polskiego Centrum Badań i Rozwoju Samsung Electronics Polska tworzony jest nowy dział ? Digital Television (DTV). Do końca 2007 roku polskie Centrum R&D Samsung ma liczyć ok. 600-700 pracowników.
    Nowy dział będzie rozwijał oprogramowanie dla telewizorów (głównie plazmowych i LCD), pozwalające na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. Planowane są również prace nad dalszym rozwojem Multimedia Home Platform, która zmieni tradycyjny telewizor w nowoczesne interaktywne medium (umożliwi użytkownikowi korzystanie z aplikacji nadawanych razem z programem telewizyjnym w trakcie oglądania telewizji).
    Dotychczas w polskim centrum R&D Samsunga tworzone było tylko oprogramowanie w standardzie Digital Video Broadcasting (DVB) do dekoderów telewizji cyfrowej (satelitarnej, kablowej i naziemnej), czyli tzw. set-top-box. W 2005 roku sprzedano ok. 1,2 mln urządzeń Samsung, do których oprogramowanie powstawało w biurze w Warszawie.
    W 2005 roku polskie centrum R&D koncernu wprowadziło na rynki państw europejskich (m.in. Niemiec, Belgii, Rosji, Ukrainy, Łotwy, Finlandii, Holandii) wiele nowych produktów. Do najważniejszych osiągnięć polskiego centrum R&D należą: pierwszy na świecie set-top-box dostarczający usługę Blucom Interactive, nowa linia produktów PVR z innowacyjnym interfejsem użytkownika oraz szereg dekoderów dla wiodących europejskich operatorów telewizji cyfrowej (m.in.: Kabel Deutschland, Premiere czy Essent).
    Polskie centrum R&D jest najważniejszym tego typu ośrodkiem Samsung Electronics w Europie. Podobną placówkę koncern ma jeszcze w Londynie. Urządzenia produkowane w polskim centrum R&D są z powodzeniem sprzedawane i wdrażane u wielu znanych operatorów telewizji cyfrowej na całym świecie. Głównym obszarem działania jest Europa i Azja Środkowo-Wschodnia. Spośród siedemnastu ośrodków R&D Samsung Electronics sześć jest zlokalizowanych w Korei, pozostałe zaś znajdują się poza Polską ? w Rosju, USA czy Izraelu.