Centrum Mobilnych Technologii Samsunga ? pierwsze takie w Europie Środkowo-Wschodniej i szóste na świecie ? zacznie działać jesienią tego roku w Warszawie. Głównym zadaniem centrum będzie rozwój oprogramowania dla telefonów komórkowych i dostosowywanie go do potrzeb konkretnych rynków. Będzie się tym zajmować ponad stu specjalistów. Proces rekrutacji rozpoczął się we wrześniu. Do decyzji o utworzeniu warszawskiego centrum przekonały koncern przede wszystkim wysokie kwalifikacje polskich informatyków.
? Samsung przykłada poza tym dużą wagę do długofalowego rozwoju na rynkach rozwijających się, takich jak: Środkowa Europa, Indie i Chiny. Dzięki silnym centrom badań przewiduję dalsze wzmacnianie naszej pozycji w tych regionach ? powiedział Geesung Choi, prezydent Samsung Telecommunication Network Business.
Od siedmiu lat działa w Warszawie centrum badawczo- rozwojowe Samsunga, zajmujące się oprogramowaniem dla cyfrowej telewizji satelitarnej. Pozostałe CMT koncernu mieszczą się w Indiach, USA, Wielkiej Brytanii, Rosji i Chinach.
Źródło: PAIiZ