Saia-Burgess kupuje od Sick/Stegmann dział zajmujący się produkcją silników synchronicznych oraz przekładni silnikowych

16 września 2004 r.

USA: Grupa Saia-Burgess kupiła od firmy Sick/Stegmann GmbH&Co. KG dział zajmujący się produkcją silników synchronicznych oraz przekładni silnikowych, jak również zakład produkcyjny w Polsce. Transakcja pozwoli firmie Saia-Burgess rozszerzyć ofertę silników synchronicznych, co powinno wygenerować roczną sprzedaż o wartości około 10 mln USD.

? Sick/Stegmann to szanowany producent silników synchronicznych oraz systemów przekładni silnikowych ? mówi Daniel Hirschi, główny dyrektor zarządzający firmy Saia-Burgess. ? Produkty te doskonale pasują do Saia-Burgess i naszych klientów. Stanowią idealne uzupełnienie oferowanych przez nas obecnie rozwiązań i produktów. Ponadto zrealizowana transakcja pozwoli Saia-Burgess zwiększyć udział w światowym rynku małych silników synchronicznych. Szacuje się, że połowa spodziewanego wzrostu będzie pochodzić z rynku HVAC (heating, ventilation and air conditioning ? ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja).

Najważniejsze produkty i procesy produkcyjne oferowane przez Sick/Stegmann w zakresie silników i skrzyń przekładniowych są podobne do stosowanych przez Saia-Burgess w produkcji siłowników przemysłowych. W związku z tym cała produkcja skrzyń przekładniowych zostanie w ciągu najbliższych 12 miesięcy przeniesiona do zakładu produkcyjnego Saia-Burgess w Dreźnie, w Niemczech.

Saia-Burgess to światowy producent mikroułamkowych silników krokowych, silników synchronicznych oraz elektromechanicznych, a także elektronicznych komponentów i systemów.