Rynek przepływomierzy ultradźwiękowych notuje znaczny wzrost sprzedaży

    Marcin Kubat, menadżer produktu, PUHP Zdzisław Czapko EXPORT-IMPORT
    Rynek przepływomierzy ultradźwiękowych notuje znaczny wzrost sprzedaży
    Rynek przepływomierzy notuje co roku wzrost z racji coraz większej potrzeby pomiaru zasobów i surowców. Jednym z wielu powodów tej sytuacji jest potrzeba ciągłego ulepszania i monitoringu procesów przemysłowych. 
    Z dostępnych na rynku wielu typów przepływomierzy, takich jak: owalno-zębate, turbinowe, elektromagnetyczne, wirowe, masowe, ultradźwiękowe, zwłaszcza te ostatnie notują znaczny wzrost sprzedaży. Jest to aktualnie jedna z najbardziej unowocześnianych technologii pomiaru przepływu. 
    Dziś przepływomierze ultradźwiękowe – niczym najnowsze samochody – dostępne są w wersjach hybrydowych. Są to rozwiązania wykorzystujące jednocześnie metodę Dopplera – stosowaną do cieczy zanieczyszczonych, ze znaczną zawartością gazów (w tym powietrza) – oraz metodę różnicy czasu przejścia, przeznaczoną do pomiaru cieczy czystych. Hybrydy te są już dostępne w wersjach liniowych, stacjonarnych a także przenośnych, przeznaczonych dla służb utrzymania ruchu, pomiaru wydajności pomp lub weryfikacji innych urządzeń pomiarowych. W trakcie pomiaru, przepływomierz sam dokonuje wyboru metody, opierając się na sile sygnału. Według rankingu Flow Research rynek przepływomierzy ultradźwiękowych będzie notował wzrost co najmniej do roku 2016.