RS obchodzi pierwszą rocznicę działalności w Europie Wschodniej

    Czas płynie z zawrotną prędkością: 1 stycznia 2011 roku firma RS Components rozpoczęła działalność w Europie Wschodniej. Od tego czasu klienci w Polsce, Czechach i na Węgrzech mają możliwość zakupu ponad 550 000 produktów od wiodących producentów i z błyskawiczną dostawą. Z kolei firma RS zwiększyła swoją obecność na europejskim rynku w jednym z najbardziej dynamicznych regionów w Europie.
    Pierwszy rok okazał się wielkim sukcesem dla RS. Działalność w Polsce, Czechach i na Węgrzech stale się rozszerza, a sprzedaż w bieżącym roku finansowym zdecydowanie rośnie w porównaniu do ubiegłego roku. Dotychczasowe reakcje klientów były bardzo pozytywne, zarówno w przypadku lokalnych, jak i większych, międzynarodowych klientów. Lokalne zespoły sprzedaży współpracują z ponad 100 dużymi klientami w celu zapewnienia niezawodnych usług i dalszego rozwoju działalności. Dodatkowo, udział eCommerce we wszystkich trzech krajach jest znacznie powyżej średniej RS i wynosi 65%.
    Oferta RS obejmuje wysoki poziom usług i dostęp do najszerszej palety produktów w Europie. Firma RS jest jednym z dystrybutorów dla firm małego i średniego zapotrzebowania w zakresie elektroniki i automatyki. RS koncentruje się na trzech głównych grupach docelowych w przedsiębiorstwach, oferując dostawę produktów w dowolnych ilościach oraz gwarancję usług najwyższej jakości. Pierwszą grupę stanowią inżynierowie elektroniki, stawiający przede wszystkim na innowację. Pracownicy utrzymania ruchu i konserwacji, jako druga grupa, wymagają szerokiej gamy produktów, które należy dostarczyć szybko i niezawodnie. Istotne jest również wsparcie techniczne i doradztwo w zakresie planowania wydajnej produkcji. Trzecią grupę tworzą nabywcy, którzy poszukują elastycznego dystrybutora w celu optymalizacji procesów zakupu i redukcji kosztów.
    Klienci w szczególności doceniają dostępność produktów oraz niezawodne zaopatrzenie. W ten sposób RS oferuje klientom możliwość składania zamówień online i wysyłki już tego samego lub  następnego dnia. Dystrybutor wspiera również potrzeby inżynierów w zakresie niewielkich ilości w ramach projektowania i tworzenia prototypów, jak również ilości produkcyjnych mniejszych niż standardowa dla producenta wielkość zamówienia. Duża część palety produktowej dostępna jest w standardowych opakowaniach przemysłowych i jest gotowa do bezpośredniego włączenia do zautomatyzowanego trybu produkcyjnego. Klienci, którzy żądają standardowego opakowania przemysłowego, mogą zamówić żądaną ilość i uniknąć niepotrzebnych kosztów utrzymywania produktów na stanie. Dodatkowo firma RS udostępniła nowe zasoby online, dzięki którym klienci mogą uprościć i przyspieszyć proces projektowania i dzięki którym tworzone jest niezawodne środowisko informacyjne online.
    Od stycznia 2011 roku strona internetowa  RS funkcjonuje w Polsce, w Czechach i na Węgrzech w lokalnej walucie i lokalnym języku. Na stronach można znaleźć ponad 550 000 produktów elektronicznych i konserwacyjnych, które wysyłane są już w dniu otrzymania zamówienia. Narzędzia do projektowania DesignSpark i DesignSpark PCB doskonale uzupełniają ofertę RS.