RS Components inicjatorem globalnego konkursu na projekt wynalazku, którego celem jest tworzenie muzyki

Firma RS Components (RS) organizuje ogólnoświatowy konkurs dla projektantów w portalu DesignSpark, który zrzesza społeczność inżynierów i wytwórców. Nagrodą w konkursie są produkty o wartości 1500 funtów brytyjskich z asortymentu RS.

Zadanie związane z konkursem „Summer of Sound” polega na wykorzystaniu technologii w celu tworzenia muzyki. Może to oznaczać wynalezienie zupełnie nowego, elektronicznego instrumentu, innowacyjne wykorzystanie znanego instrumentu akustycznego lub opracowanie rewolucyjnego, nowego interfejsu muzycznego. Rozpatrywane będą autentyczne projekty urządzeń, z których można wydobyć dźwięk muzyczny.

„O tej porze roku, gdy wiele osób przygotowuje się do uczestnictwa w różnych festiwalach, konkurs na projekt muzyczny jako źródło inspiracji dla pasjonatów muzyki i technologii, wydaje się być idealnym pomysłem”, stwierdził Mike Bray, wiceprezes DesignSpark w firmie RS. „Konkurs ukazuje również, że technika i kreatywność mają wiele wspólnego. Jako że brakuje inżynierów, zależy nam na propagowaniu tej koncepcji, szczególnie wśród osób młodych”.

„Nie możemy się doczekać pomysłów, które pojawią się w związku z konkursem. Kto wie, może odkryjemy nowe, przełomowe podejście do muzyki, które będzie można zaprezentować szerszej publiczności na całym świecie”.

Konkurs na projekt „Summer of Sound” rozpoczął się 11 czerwca 2018 r. i zakończy się w piątek, 28 września o godz. 17:00 (czasu BST). Zgłoszenia, które wpłyną po tym czasie, nie będą rozpatrywane. Uczestnicy konkursu powinni opisać szczegółowo swój projekt w artykule przesłanym na stronę DesignSpark oraz przedstawić film ukazujący działanie zaprojektowanego urządzenia.

Szczegółowe informacje oraz możliwość zgłoszenia udziału w konkursie znajdują się na stronie: https://www.rs-online.com/designspark/enter-our-summer-of-sound-design-challenge. Prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa.


Źródło: RS Components