RRC Poland rozpoczęło współpracę z NEC

    RRC Poland, dystrybutor sprzętu i oprogramowania, podpisał list intencyjny z firmą NEC, producentem bezprzewodowych urządzeń telekomunikacyjnych. W ofercie dystrybutora pojawiły się urządzenia do budowy sieci radiowych serii iPASOLINK oraz PASOLINK NEO.  

    – NEC to jedna z czołowych firm zajmująca się produkcją sprzętu radiowego. Rozwiązania tego producenta spełniają najwyższe kryteria stawiane przez największych światowych operatorów telekomunikacyjnych. W ostatnim czasie NEC wzbogacił ofertę, przez co wzmocnił pozycję na bardzo konkurencyjnym rynku. Jesteśmy przekonani, że produkty firmy NEC zainteresują naszych partnerów i przyczynią się do zwiększenia ich zysków – mówi Sławomir Komendarczyk, Product Manager Broadband Solutions w RRC Poland.

    Produkty z serii iPASOLINK są przeznaczone dla różnej wielkości operatorów telekomunikacyjnych. W ofercie RRC Poland znalazły się cztery modele – 100/200/400/1000. Modele 100 i 200 można stosować jako urządzenia dostępu do sieci. Z kolei iPASOLINK 400 agreguje łącza, zaś 1000 jest przeznaczony dla sieci typu Metro. Wszystkie urządzenia serii iPASOLNK są wyposażone w interfejsy Ethernet, TDM i IP. Modele 100 i 200 mogą być wyposażone w dodatkowe interfejsy MSE i STM-1. Z kolei urządzenia 400 i 1000 mają opcję instalacji kart STM-1, 10 Gigabit Ethernet, MSE i CWDM. Produkty NEC umożliwiają priorytetyzację strumienia pakietów.

    PASOLINK NEO służy do transmisji danych typu punkt z punktem za pośrednictwem mikrofal, które funkcjonują w pasmach częstotliwości od 6 do 52 GHz. Przepływność transmisji wynosi od 10 do 156 Mb/s. Sprzęt został wyposażony w interfejsy Ethernet, Fast Ethernet i Gigabit Ethernet do sieci lokalnej, a także SDH i PDH. System ma możliwość tworzenia sieci VLAN. Opcjonalnie urządzenie może być wyposażane w różne interfejsy, jak: STM-1, Gigabit Ethernet, LAN/WS INTFC.