Rozwój rewolucji IIoT – wyzwania, korzyści i kolejne kroki

W dobie przemysłowego Internetu rzeczy (IIoT) fabryki, produkty i systemy są coraz ściślej połączone siecią. Inteligentne połączenie IT i OT w środowiskach przemysłowych stanowi podstawę przejrzystych i wydajnych procesów oraz obniżania kosztów produkcji, umożliwiając wejście w zupełnie nowe segmenty biznesowe.

Tematem przewodnim drugiego szczytu Online Summit organizowanego przez Pepperl+Fuchs w dniu 17 listopada 2020 r. będzie “Rozwój rewolucji IIoT”. Zostanie tu zaprezentowanych wiele przykładów praktycznych, pokazujących zalety połączenia IT i OT oraz potencjał, jaki może to zaoferować. Pojawią się wystąpienia, prezentacje i dyskusje panelowe poświęcone bardziej szczegółowo następującym zagadnieniom:

? Przy korzystaniu z wielu deterministycznych protokołów fieldbus i protokołów IIoT dostępnych obecnie na rynku ? w tym OPC UA, MQTT i REST API ? trudne może być pełne zrozumienie funkcji produktów i różnic w protokołach. Jakie są różnice między poszczególnymi protokołami, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla konkretnych aplikacji i jakie wynikają z tego korzyści dla użytkownika?

? Do niedawna bardzo trudno było kontrolować krytyczne czasowo procesy za pomocą sterownika PLC, jednocześnie umożliwiając dostęp do zarejestrowanych danych z czujników systemom SCADA i systemom w chmurze obliczeniowej. Jak możliwości komunikacji równoległej urządzenia IO-Link master z technologią MultiLink mogą przynieść maksymalne korzyści użytkownikowi?

? Wiele firm szuka prostego i opłacalnego sposobu na zmodernizowanie swoich zakładów i dostosowanie ich do wymogów Industry 4.0. Jak można przeprowadzić w tym celu modernizację bez konieczności wymiany systemu sterowania lub ingerencji w istniejący system?

? Przemysł już teraz czerpie korzyści z wdrażania systemów hybrydowych, które wykorzystują zarówno system sterowania, jak i rozwiązania w chmurze obliczeniowej. Jak będzie wyglądać przejście na systemy w pełni oparte na chmurze bez systemu sterowania wyższego poziomu i jakie są możliwe scenariusze aplikacyjne?


Pepperl+Fuchs