Rozszerzalny NX-Safety powiększa naszą rodzinę sterowników bezpieczeństwa

  Nowy, niezależny system NX-Safety jest wydajnym, modułowym i łatwym w instalacji i uruchomieniu sterownikiem bezpieczeństwa, który dzięki możliwości dopasowania może skutecznie spełniać wymagania wielu różnych aplikacji bezpieczeństwa. Możliwość rozszerzania pozwala na wysoką skalowalność od systemów kompaktowych zawierających jedynie kilka We/Wy, po bardzo rozbudowane aplikacje wymagające do 256 sygnałów We/Wy.
  Nowy, niezależny sterownik NX-Safety jest:

  • zgodny z platform Sysmac, jedno oprogramowanie narzędziowe dla całej rodziny maszyn lub linii produkcyjnej
  • zharmonizowany, integruje sterowanie obwodami bezpieczeństwa ze standardowym sterowaniem maszyny
  • otwarty, na różne sposoby komunikacji i standardy programowania układów bezpieczeństwa

  Ostatecznie powstał wydajny i niezawodny system bezpieczeństwa osiągający poziom Ple zgodnie z normami EN 13849-1 i SIL3 zgodnie z IEC 61508. NX-Safety to niezależny system bezpieczeństwa pozwalający połączyć do 63  modułów z możliwością swobodnego wyboru przez użytkownika pomiędzy wejściami i wyjściami bezpieczeństwa a standardowymi oraz pomiędzy sygnałami cyfrowymi a analogowymi w zależności od wymagań projektu.Sterownik bezpieczeństwa zapewnia dużą pojemność programu i zawiera wiele użytecznych funkcji, takich jak automatyczne przywracanie konfiguracji, znacząco upraszczających programowanie, uruchamianie i użytkowanie.
  Bezpośrednie połączenie do każdego urządzenia bezpieczeństwa
  Wejścia typu NX-Safety pozwalają na bezpośrednie połącznie każdego z urządzeń bezpieczeństwa: wyłączników elektromechanicznych, bezdotykowych czujników, rygli, mat i krawędzi bezpieczeństwa, wyłączników zezwalających, jednowiązkowych, optycznych czujników bezpieczeństwa, kurtyn świetlnych, skanerów bezpieczeństwa… itp. Równocześnie wyjścia typu NX-Safety obsługują każde z urządzeń wykonawczych bezpieczeństwa od przekaźników i styczników, aż do falowników lub innych napędów z funkcjami bezpieczeństwa. Nasz niezależny system NX-Safety ma dwa porty EtherNet/IP zapewniający prostą w użyciu komunikację na platformie, aby dzielić się wszystkimi informacjami z innymi urządzeniami.
  Sysmac Studio – oprogramowanie narzędziowe
  Nowy, niezależny NX-Safety wykorzystuje oprogramowanie Sysmac Studio stworzone, aby dać producentom maszyn pełna kontrolę na całym systemem automatyki i w pełni kompatybilne z całą rodziną produktów Sysmac. Zawarty w Sysmac Studio edytor logiki dla układów bezpieczeństwa wprowadza zestaw 46, gotowych do użycia, bloków funkcyjnych (SFB), pozwalających skonfigurować skomplikowane połączenia przy zachowaniu prostoty programu.

  Użytkownik może łatwo wykorzystywać oraz importować/eksportować kody dla programu bezpieczeństwa pomiędzy różnymi projektami. Oprogramowanie Sysmac Studio integruje konfigurację, programowanie, symulację i monitorowanie. Sysmac Studio jest w pełni kompatybilny z otwartym standardem programowania IEC61131-3 i blokami funkcyjnymi PLCopen Safety. Zgodnie z globalną polityką firmy Omron Sysmac spełnia światowe standardy, takie jak dyrektywy EC, UL, cULus, , IC, ODVA, Lloyd’s i ma certyfikację TÜV Rheinland.