Rozgrywka zmieniająca reguły gry

Na targach Hannover Messe firma Omron zaprezentuje możliwości w zakresie rozbudowy układów czujników i automatyki przemysłowej o technologię sztucznej inteligencji, które umożliwią producentom realizację innowacyjnej koncepcji fabryk Przemysłu 4.0 oraz poprawę wydajności. Aby zademonstrować najnowocześniejsze innowacje, przedstawi 3. generację robota Forpheus — pierwszego robota-nauczyciela tenisa stołowego.
Technologia kształtująca przyszłość
Forpheus to przyjazny i inteligentny robot stworzony do gry w tenisa stołowego, który wykorzystuje zaawansowane technologie współpracy typu człowiek-maszyna. W ubiegłym roku Forpheus rozegrał podczas targów Hannover Messe swoje pierwsze mecze. Jednak od tego czasu wiele się nauczył. Forpheus zyskał zdolność interpretowania, przewidywania, uczenia się, myślenia, działania, łączenia i komunikowania się z ludźmi. Połączenie tych siedmiu niezwykłych technik sprawia, że Forpheus może uczyć ludzi. Stanowi to następny poziom interakcji typu człowiek-maszyna, oparty na innowacyjnej technologii produkcji, a także na inteligentnych rozwiązaniach z zakresu zintegrowanej automatyki i przetwarzania danych.
Dostosowanie do dzisiejszych modeli biznesowych
Zintegrowane, inteligentne i interaktywne rozwiązania technologiczne Omron umożliwiają producentom wprowadzanie innowacji, a także zwiększanie efektywności, elastyczności, jakości oraz wydajności. Wiodący producenci na całym świecie wdrażają opracowane przez Omron rozwiązania z takich dziedzin jak zintegrowana robotyka, inteligentne pojazdy autonomiczne (AIV), wykrywanie, sterowanie, bezpieczeństwo, a także zaawansowana kontrola. Integracja maszyn i linii, inteligentne przetwarzanie danych produkcyjnych i współpraca na poziomie człowiek-maszyna przyczyniają się do samodzielnej optymalizacji produkcji. Firma zajmuje się nie tylko opracowywaniem, produkcją i patentowaniem takich technologii, lecz również dostarcza odpowiedniej architektury potrzebnej do ich pomyślnego wdrożenia. Architektura platformy Sysmac łączy ze sobą wszystkie te elementy, umożliwiając partnerom produkcyjnym pozostanie w czołówce danej branży. 
Odwiedź stoisko Omron na targach Hannover Messe w dniach 24–28 kwietnia, aby zagrać z robotem Forpheus i poznać zintegrowane,inteligentne i interaktywne technologie automatyki — hala 9, stoisko F24.
Źródło: Omron