Ronal wybiera oprogramowanie NX SIEMENSA

  Czołowe rozwiązanie CAD/CAM pomoże podnieść wydajność produkcji, zminimalizować ryzyko i ograniczyć koszty. Pełne wdrożenie NX nastąpi do 2016 roku.
  Ronal, czołowy szwajcarski producent obręczy kół z lekkich stopów, wybrał oprogramowanie NX? firmy Siemens jako podstawowy system wspomaganego komputerowo projektowania i wytwarzania (CAD/CAM), który ma być wykorzystywany w całym procesie opracowywania i produkcji oprzyrządowania. Ronal planujący pełne wdrożenie systemu do 2016 roku oczekuje, że NX pozwoli zdecydowanie poprawić ogólną wydajność produkcji, obniżyć koszty oraz zminimalizować ryzyko w projektowaniu, symulacji wytwarzania i produkcji oprzyrządowania. Oprogramowanie NX zostało wybrane po intensywnym procesie analiz i selekcji oraz wizytach u klientów Siemensa reprezentujących podobne branże, którzy zgodzili się udzielić referencji.
  Jako dostawca obręczy kół z lekkich stopów do samochodów osobowych i pickupów zaopatrujący kilku znanych odbiorców z branży motoryzacyjnej Ronal uznał, że potrzebuje nowego systemu CAD, który skróciłby czas oczekiwania na wyprodukowanie oprzyrządowania. Firma obsługuje cały łańcuch dostaw ? od planowania do produkcji.
  Ronal wybrał Siemens PLM Software jako preferowanego dostawcę. NX wyróżniło się szczególnie jako oprogramowanie do obsługi produkcji oprzyrządowania do tokarek i frezarek, a jego bezproblemowa integracja z innymi systemami zoptymalizuje efektywność procesów i spowoduje zwiększenie wydajności produkcji w długim okresie. Wybór NX poparli także pracownicy, którzy już wcześniej posługiwali się tym oprogramowaniem. Po zainstalowaniu NX Ronal będzie korzystał z tego samego systemu do wspomaganego komputerowo projektowania i wytwarzania, co ułatwi współpracę działów odpowiedzialnych za opracowanie i wyprodukowanie narzędzi i oprzyrządowania. NX umożliwi także Ronal dostosowywanie się do najnowszych zmian w produktach i przeprowadzanie symulacji produkcji w czasie rzeczywistym.
  W ciągu jednego roku NX zostanie wdrożone w całym obszarze opracowywania oprzyrządowania, umożliwiając Ronal obsługę całego procesu w pojedynczym systemie zamiast stosowania osobnych rozwiązań. Zintegrowany system zapewni lepszy dostęp do danych w celu racjonalizacji i poprawy efektywności procesów. Pełne przejście na NX w projektowaniu i produkcji oprzyrządowania powinno nastąpić w ciągu najbliższych czterech lat.
  ?NX pozwala firmom skonsolidować projektowanie i produkcję na jednej platformie, co ma zasadnicze znaczenie w przypadku projektowania i opracowywania części do pojazdów, gdzie liczy się nie tylko wygląd, ale także inne czynniki, w tym bezpieczeństwo ? powiedział Michael Obst, prezes szwajcarskiego oddziału Siemens Industry Software. ?To szczególnie ważne dla takiej firmy, jak Ronal, która zaopatruje renomowanych producentów pojazdów. Decyzja Ronal o wykorzystaniu NX w procesie opracowywania i produkcji oprzyrządowania przyczyni się do poprawy jakości i efektywności produktów tej firmy.