Rodzina jednolitych paneli HMI o szerokim zakresie zastosowań

Beijer Electronics uzupełnia swoją ofertę paneli operatorskich o trzy nowe rodziny produktów, oferowane w wersjach różniących się przekątną ekranu i wyposażeniem. Są to panele o jednolitej konstrukcji, mogące znaleźć zastosowanie zarówno w najprostszych, jak i złożonych aplikacjach. Zostały zoptymalizowane do współpracy z najnowszą wersją oprogramowania HMI iX 2.0.
 
Nowe panele operatorskie Beijer Electronics są produkowane z wysokiej jakości komponentów i zamykane w szczelnych i trwałych, aluminiowych obudowach o określonym stopniu ochrony IP. Pracują pod kontrolą oprogramowania iX. Dla wszystkich modeli dostępna jest obszerna lista sterowników zapewniających komunikację z szeroką gamą urządzeń oferowanych przez wszystkich najważniejszych producentów.

Nowa oferta obejmuje panele o przekątnej ekranu wynoszącej od 4 do 21 cali. Bazują one na trzech różnych jednostkach CPU adresowanych do innych obszarów zastosowań. Mniejsze modele TxA z jednostką CPU ARM9 stanowią ekonomiczne rozwiązanie dla małych aplikacji. Modele TxB z mikroprocesorem Intel Atom znajdują zastosowanie w średniej wielkości aplikacjach HMI wymagających zwiększonej funkcjonalności i przetwarzania większej ilości danych. Z kolei duże modele TxC, bazujące na mikroprocesorach Intel iCore, oferują moc obliczeniową na poziomie przemysłowych komputerów PC, dużą rozdzielczość ekranu i szeroką gamę wbudowanych interfejsów. W ramach tej rodziny dostępnych jest kilka modeli z ekranem formatu wide screen z których największy, 21-calowy obsługuje rozdzielczość full HD.

Dostarczane przez Beijer Electronics oprogramowanie HMI w nowej wersji iX 2.0 w zestawieniu z nowymi rodzinami paneli operatorskich pozwala skrócić czas od fazy koncepcyjnej do opracowania działającej aplikacji, gotowej do zainstalowania w systemie docelowym. Charakteryzuje się intuicyjną obsługą, typową dla środowiska Windows. Zawiera udoskonalone narzędzia inżynierskiei rozwijane menu zapewniające łatwy dostęp do wszystkich funkcji.

www.beijerelectronics.se