Rockwell Automation w Katowicach

    Amerykański koncern Rockwell Automation zbuduje w Katowicach centrum oprogramowania, centrum obsługi klientów na Europę i fabrykę automatyki przemysłowej. Utworzy ponad 500 miejsc pracy, w tym ponad 100 dla informatyków.
    Rockwell jest znanym na świecie producentem automatyki przemysłowej, napędów, wyłączników, przyrządów do sterowania, oprogramowania dla automatyki itp. W katowickim centrum obsługi klientów zamierza zatrudnić ok. 200 osób. W Rockwell Software, czyli centrum oprogramowania, znajdą pracę najlepsi programiści, a produkcją automatyki przemysłowej zajmować będzie się kolejnych 200 osób.
    Rockwell Automation nie ujawnia wartości swojej inwestycji, tłumacząc to przyjętymi w tej korporacji standardami informowania. Przedstawiciele katowickiego samorządu szacują wartość samych tylko obiektów ? jak mówią nieoficjalnie ? na co najmniej 11 mln euro, nie licząc wyposażenia i technologii.
    W Europie Rockwell zatrudnia ok. 3 200 osób, ma fabryki w Szwajcarii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Od sześciu lat w Warszawie prowadzi regionalne biuro sprzedaży.
    Inwestycja w Katowicach ruszy za kilka tygodni, a zakończy się, według planów, w połowie przyszłego roku.