Rockwell Automation – Rozszerzona oferta paneli operatorskich serii PanelView? Plus

Nowe panele operatorskie to większe oszczędności bez utraty wydajności.

Producenci maszyn i użytkownicy starają się maksymalnie wykorzystać funkcjonalność urządzeń i zminimalizować gabaryty szaf sterujących. Cele te są obecnie łatwe do osiągnięcia dzięki nowym, kompaktowym panelom operatorskim firmy Rockwell Automation. Seria paneli PanelView? Plus 400i PanelView? Plus 600 zapewnia wszystkie cechy standardowych modeli przy znacznie zmniejszonych gabarytach.

 Dodatkowo pozwalają na zrealizowanie zaawansowanych funkcji, takich jak: animacja, trendy, zbieranie i zapis danych, możliwość użycia wyrażeń matematycznych i logicznych ? wszystko po to, aby zwiększyć efektywność wykorzystania panela, ułatwić pracę operatora, zoptymalizować proces sterowania i umożliwić diagnostykę błędów z dowolnego miejsca w fabryce.

? Wielu użytkowników małych terminali graficznych ogranicza funkcjonalność na rzecz małych gabarytów ? powiedział Joe Novak, product marketing manager firmy Rockwell Automation. ? Z nowymi modelami z rodziny PanelView? Plus wybierając mniejszy panel operatorski, nie zmniejszamy ilości dostępnych funkcji. Utrzymując niskie koszty, jesteśmy w stanie zaoferować pełną funkcjonalność, do której przyzwyczaili się użytkownicy w pracy z panelami o większych gabarytach.

PanelView? Plus 400 i 600 oferują wyświetlacz monochromatyczny z 32 poziomami skali szarości przy rozdzielczości QVGA (320×24). Do aplikacji wymagających kolorowego ekranu odpowiedni będzie PanelView? Plus 600 z aktywną matrycą TFT o rozdzielczości QVGA. W celu lepszego zobrazowania procesu i informacji diagnostycznych wyświetlacze kolorowe posiadają 18-bitową skalę kolorów i podświetlenie ekranu.

Wszystkie modele PanelView? Plus posiadają klawiaturę numeryczną, klawisze nawigacji między ekranami i klawisze programowalne. Użytkownicy PanelView? Plus 600 mogą również wybrać panel z ekranem dotykowym lub z ekranem dotykowym i dodatkowo klawiaturą. Podobnie jak standardowe modele rodziny PanelView? Plus również PanelView? Plus 400 i 600 posiadają port USB do podłączenia urządzeń peryferyjnych oraz gniazdo do podłączenia karty CompactFlash w celach archiwizacji i transmisji danych i plików.

Dla aplikacji rozproszonych lub bardziej złożonych, w których wymagana jest komunikacja ze sterownikami PLC, nowe panele operatorskie są wyposażone w port RS-232, port Ethernet oraz interfejs, który umożliwia komunikację z sieciami DH-485, DH+ i Remote I/O.

Znaczna redukcja kosztów instalacji i konserwacji została osiągnięta poprzez zastosowanie specjalnego sposobu montażu bez połączeń śrubowych, który wymaga jedynie otworu na ekran panelu. Wyjmowane listwy zaciskowe dodatkowo ułatwiają wymianę lub rozbudowę systemu.

Oferowane panele PanelView? Plus 400 i PanelView? Plus 600 są elementem strategii ViewAnyWare? firmy Rockwell Automation, mającej na celu stworzenie jednorodnego i skalowalnego rozwiązania wizualizacji procesu produkcji na różnych poziomach sterowania.

www.rockwellautomation.pl