Rockwell Automation przejmuje CUBIC

Przejęcie ma na celu wzmocnienie i poszerzenie globalnego zasięgu oferty inteligentnych centrów sterowania silnikami

Rockwell Automation, największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową, ogłosiła nabycie CUBIC, firmy specjalizującej się w modułowych systemach do budowy paneli elektrycznych. Firma CUBIC, założona w 1973 roku, obsługuje szybko rozwijające się branże, takie jak energia odnawialna, centra danych i infrastruktura, a jej siedziba główna znajduje się w Bronderslev w Danii.

Wydajne i elastyczne systemy modułowe firmy CUBIC w połączeniu z inteligentnymi urządzeniami firmy Rockwell Automation wraz z doświadczeniem branżowym przyniosą korzyści klientom, oferując krótszy czas wprowadzania produktów na rynek, umożliwiając szersze zastosowanie w całym zakładzie inteligentnego sterowania silnikami oraz generowanie danych w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju i produktywności.

Ugruntowany model partnerski CUBIC umożliwi firmie Rockwell zbudowanie rozszerzonej sieci partnerskiej i możliwość oferowania inteligentnego sterowania silnikami w Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej, a także poszerzenie portfolio klientów i partnerów z branży hybrydowej i procesowej. Dodatkowo nabycie firmy CUBIC umożliwi Rockwell Automation  wejście na rynek energii odnawialnej i rozwiązań dla centrów danych.

„Innowacyjne rozwiązania CUBIC wzmacniają nasze portfolio wiodących inteligentnych technologii sterowania silnikami.” — powiedział Bob Buttermore, wiceprezes i dyrektor generalny działu Power Control firmy Rockwell. – „Cieszymy się, że możemy powitać utalentowany zespół posiadający specjalistyczną wiedzę w zakresie projektowania konstrukcji, systemów zasilania na poziomie światowych oczekiwań”.

„Dołączenie do Rockwell umożliwi nam rozszerzenie naszych relacji i przyspieszenie globalnego wzrostu.” – powiedział Jacob Moller Knudsen, dyrektor generalny CUBIC. „To idealne połączenie, które pozwoli nam oferować naszym klientom najlepsze rozwiązania w przyszłości”.

Po nabyciu, CUBIC będzie podlegać działowi sterowania zasilaniem firmy Rockwell w segmencie urządzeń inteligentnych.


Rockwell Automation