Rockwell Automation przejmie firmę GEPA

  Rockwell Automation podpisał ostateczną umowę przejęcia firmy GEPA GmbH ? lidera w Europie w branży oprogramowania zarządzania zmianami w automatyce przemysłowej, kontroli procesów i technologii sieci przemysłowych.
  Przejęcie GEPA jest uzupełnieniem strategii rozwojowej firmy w sektorze zintegrowanej produkcji FactoryTalk. Szczegółowe warunki transakcji nie zostały ujawnione.
  GEPA, z siedzibą w niemieckim Landau, dostarcza oprogramowanie dla automatyki przemysłowej od prawie 10 lat. Modularne oprogramowanie zarządzania zmianami VersionWorks pomaga firmom produkcyjnym tworzyć harmonogram automatycznych backupów programów ze sterowników i innych urządzeń przemysłowych, procesów zmian dokumentów wymaganych do zgodności regulacyjnych oraz pomaga odzyskiwać dane szybko i efektywnie.
  ? Zarządzanie produkcją i zmianami są krytycznymi elementami, zwłaszcza w gałęziach przemysłu odznaczających się wysoką automatyzacją z zabezpieczonymi, dobrze udokumentowanymi procesami ? powiedział wiceprezydent Rockwell, Kevin Roach.
  Wcielenie technologii GEPA do produktu FactoryTalk pozwoli zapewnić klientom bardziej wszechstronne narzędzie diagnostyczne, kalibrację i monitoring w czasie rzeczywistym środowiska produkcyjnego ? tym samym ułatwiając zgodność sprzętowo-programową i zwiększając wykorzystanie urządzeń wchodzących w skład linii produkcyjnych.
  Źródło: automatyka.pl