Robo~motion

    Ekscytujące walki robotów sumo, najszybsze przejazdy wyścigowych robotów, niekonwencjonalne konstrukcje w kategorii Freestyle to tylko niektóre z atrakcji I Ogólnopolskich Zawodów Robotów ROBO~motion, które odbędą się 27 kwietnia 2013 roku na Politechnice Rzeszowskiej. Za organizację zawodów odpowiada Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO. Partnerem merytorycznym oraz głównym sponsorem wydarzenia w zakresie robotyki została firma ASTOR, która dostarcza nowoczesne rozwiązania dla przemysłu.
    Ogólnopolskie Zawody Robotów ROBO~motion, topropozycja dla wszystkich miłośników nowoczesnych technologii. Głównym celem zawodów jest popularyzacja nauki i zaawansowanych technologii z dziedziny robotyki, automatyki, elektroniki i informatyki – zarówno wśród studentów i młodzieży szkolnej, jak również wśród osób profesjonalnie związanych z tymi dziedzinami.
    Młodzi konstruktorzy z całej Polski zaprezentują swoje roboty aż w 11 kategoriach, co czyni zawody Robo~motion najwi kszymi pod tym względem w kraju. Planowane konkurencje to: Line Follower Professional (roboty turbinowe), Line Follower Amator (roboty bez turbin), Line Follower z przeszkodami, Sumo, Minisumo, Microsumo, Nanosumo, LEGO Sumo, Minisumo Deathmatch, Micromouse, Freestyle.
    Równolegle z zawodami odbędą się ciekawe warsztaty z zakresu robotyki. W ramach wydarzenia, eksperci z firmy ASTOR poprowadzą warsztaty z programowania robotów przemysłowych Kawasaki oraz Epson SCARA.
    Zawody będą imprezą finałową tygodnia Kultury Studenckiej "Kultura i nauka przodem?, poprzedzającego juwenalia Rzeszowskie Udział w Robo~motion jest bezpłatny. www.robomotion.rzeszow.pl/