Resort środowiska nagrodził 10 zielonych technologii

    W III edycji projektu Ministerstwa Środowiska – GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii nagrodzono 10 firm oferujących technologie przyjazne środowisku. Od wytwarzania paliw płynnych z odpadów tworzyw sztucznych po utylizację amunicji.
    GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to autorski projekt Ministerstwa Środowiska, prowadzony już od 3 lat. Celem przedsięwzięcia jest promocja polskich zielonych technologii na rynkach zagranicznych oraz wspieranie ich eksportu.

    W tym roku spośród 14 nominowanych firm laury GreenEvo zdobyły przedsiębiorstwa Eco in, Ekotech Inżynieria Popiołów, Hewalex, Hydroergia, Izodomo 2000 Polska, Jakusz Systemy Zabezpieczeń Bankowych, Lars Andrzej Szymański, Makroterm Agata i Krzysztof Wąchała, Qenergy i Technologie Ekologiczne Zbigniew Tokarz.

    Laureaci GreenEvo mogą liczyć na szereg różnych form wsparcia w ramach przedsięwzięcia – od udziału w zagranicznych misjach handlowych po dofinansowanie ze środków wspierania eksportu, oferowanych przez Ministerstwo Gospodarki i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.