Rejestrator temperatury i wilgotności LTE-M i NB-IoT współpracujący z platformą cloud i aplikacjami mobilnymi

Rejestratory Efento transmitują dane korzystając z sieci komórkowej i nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń (routera, gatewaya, itd.). Rejestrator wyposażony jest w moduł, który umożliwia komunikację zarówno w standardzie NB-IoT jak i LTE-M, dzięki czemu jest przystosowany do współpracy praktycznie z każdą siecią komórkową na świecie. Urządzenie jest zasilane dwoma bateriami AA, dzięki czemu instalacja nie wymaga prowadzenia kabli zasilających i sygnałowych. Praca na baterii minimum 5 lat.

Okres wykonywania pomiaru jest konfigurowalny z zakresu 1 minuta 10 dni. Dodatkowo, ustawić można okresy transmisji danych do platformy Efento Cloud w celu wydłużenia czasu pracy urządzenia na baterii. Rejestrator umożliwia konfigurację progów alarmowych, przekroczenie których powoduje natychmiastową transmisję danych do Efento Cloud, bez względu na skonfigurowany okres transmisji

Rejestrator zapisuje w swojej pamięci 60 000 pomiarów, w razie zakłóceń w transmisji dane zostają dosłane w następnej sesji.

Rejestrator wyposażony jest również w interfejs Bluetooth Low Energy, który umożliwia lokalny odczyt danych przy pomocy smartfona z aplikacją Efento Logger oraz konfigurację urządzenia bez podłączania go do komputera czy instalacji sterowników. Urządzenie może być również konfigurowane zdalnie przez Efento Cloud.

Producent dołącza do systemu aplikację mobilną pozwalającą wyświetlać wybrane dane oraz powiadomienia alarmowe na smartfonach w czasie rzeczywistym.

Obecnie urządzenie może tworzyć system monitorowania wielkości fizycznych wraz z innymi 7 dostępnymi sensorami, producent pracuje obecnie nad wdrożeniem między innymi sensorów gazu, PM, światła, drgań, poziomu cieczy, hałasu.