Przyznano tytuły „Produkt Roku 2016”

W dniu 11 kwietnia w warszawskim hotelu Marriott odbyła się Konferencja i Wystawa Przemysł 4.0, połączona z uroczystością wręczenia dyplomów w konkursie „Produkt Roku 2016”, organizowanym przez redakcje magazynów „Control Engineering Polska” oraz „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu”, wydawnictwa Trade Media International. W konferencji uczestniczyło ponad 150 specjalistów, przedstawicieli kadry menedżerskiej i inżynierów z zakładów przemysłowych w całym kraju.

Od wielu lat magazyny „Control Engineering Polska” oraz „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu”, wydawane przez wydawnictwo Trade Media International, organizują konkursy „Produkt Roku” dla producentów i dostawców specjalistycznych usług, produktów oraz rozwiązań dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Dla czytelników pism jest to okazja do zapoznania się z nowościami, które w minionym roku pojawiły się na naszym rynku. Dla wielu specjalistów wyróżnienie produktu lub usługi w konkursie „Produkt Roku” stało się dodatkową rekomendacją przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Konkursy stanowią też przegląd nowych technologii i rozwiązań, w tym wielu innowacyjnych, na które warto zwrócić uwagę. Nagroda „Produkt Roku” jest obiektywną i wiarygodną rekomendacją. Poza oceną jury konkursu składającego się z ekspertów, to ostatecznie głosami czytelników wybierane są produkty wyróżniające się nowoczesnością i innowacyjnością zastosowanych w nich rozwiązań.
Laureaci XIV edycji konkursu „Produkt Roku 2016” magazynu „Control Engineering Polska”:
Kategoria: Bezpieczeństwo
Balluff Smart Safety – firma: Balluff Sp. z o.o. 
Kategoria: Czujniki bezkontaktowe
Czujnik krawędziowy PosCon3D – Newtech Engineering Sp. z o.o.
Kategoria: Czujniki kontaktowe
Czujnik pojemnościowy w teflonowej obudowie KCT-1810KP2 – Eldar PPUH 
Kategoria: Komunikacja bezprzewodowa
JET-WAVE-2300 – Przemysłowy router 3G/LTE z redundancją i tunelowaniem VPN w ofercie ASTRAADA – ASTOR 
Kategoria: Komunikacja przewodowa
PROFIBUS Tester 5 – Encon Sp. z o.o.
Kategoria: Kontrola procesu
Zawory serii 290 ze stali nierdzewnej z certyfikacją do kontaktu z żywnością – ASCO Numatics Sp. z o.o. 
Kategoria: Mobilne aplikacje
GE Web HMI – mobilny dostęp do systemu SCADA nowej generacji – VIX Automation Sp. z o.o.
oraz
Asix Mobile – ASKOM Sp. z o.o.
Kategoria: Oprogramowanie
Queris MES – Queris Sp. z o.o.
Kategoria: Panele operatorskie
SIMATIC HMI Comfort Outdoor Panels – Siemens Sp. z o.o. 
Kategoria: PLC/PAC/IPC
PACSystems GE RX3i – ASTOR
Kategoria: Roboty przemysłowe
FANUC CR 35iA – FANUC Polska Sp. z o.o.
Kategoria: Roboty przemysłowe – osprzęt
Triflex RSE.40 – „Inteligentny” system wciągania dla robotów – igus 
Kategoria: Systemy wizyjne/Systemy RFID
Czujnik 3D O3D312 – ifm electronic
Kategoria: Technika napędowa – Przemienniki częstotliwości
Napęd serwo SINAMICS V90 PROFINET – Siemens Sp. z o.o.
Kategoria: Technika napędowa – Silniki
Silniki serwo firmy ESTUN z 20-bitowym enkoderem – seria AMF – Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o.

Harmonogram konkursów „Produkt Roku”:
Etap 1 – Przyjmowanie zgłoszeń produktów
Etap 2 – Ocena jury
Etap 3 – Głosowanie czytelników
Etap 4 – Ogłoszenie wyników
Główną korzyścią dla firm, związaną z udziałem w konkursie, jest możliwość posługiwania się tytułem „Produkt Roku” oraz wykorzystywania go w celach marketingowych. Informacje o zgłoszonych produktach oraz zwycięzcach w poszczególnych kategoriach znajdują się na stronach www.controlengineering.pl oraz www.utrzymanieruchu.pl, a także na łamach magazynów „Control Engineering Polska” oraz „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu” w specjalnych sekcjach poświęconych konkursowi.
Ruszyła już kolejna edycja konkursu – „Produkt Roku 2017”. Jak zwykle, oceniane będą produkty krajowe i zagraniczne, nowe, ulepszone lub istotnie zmodyfikowane w stosunku do wersji poprzedniej i wprowadzone do obrotu na rynku polskim w 2017 r. Przyjmowanie zgłoszeń produktów potrwa do 25 listopada 2017 r. 
Informacja o Konferencji Przemysł 4.0
Konferencja Przemysł 4.0 to wiodące wydarzenie w Polsce poświęcone najnowszym technologiom w służbie Przemysłowego Internetu Rzeczy, Big Data, bezpieczeństwa sieci i komputerów przemysłowych z danymi w chmurze. Jest to także platforma, w trakcie której uznani eksperci w dziedzinie badań, rozwoju i nauki, jak również doświadczeni inżynierowie prezentują najnowsze rozwiązania i wyniki badań, ich wpływ na użytkowników, kadrę kierowniczą i budowę nowoczesnego przemysłu, zgodnego z koncepcją Przemysłu 4.0. Organizatorem wydarzenia jest polska edycja magazynu „Control Engineering”, od 65 lat wydawanego w USA – znanej na świecie marki w dziedzinie technologii automatyki przemysłowej, z siedmioma edycjami czasopisma na całym świecie. Magazyn „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu” skierowany jest do inżynierów zajmujących się problematyką utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych. To profesjonalny magazyn branżowy, obecny na rynku polskim od 2004 r. Funkcjonuje na licencji amerykańskiego magazynu „Plant Engineering”. Dostarcza teoretyczną i praktyczną wiedzę osobom obsługującym i konserwującym instalacje przemysłowe. Od 2004 r., pod marką „Control Engineering Polska”, wydawnictwo Trade Media International organizuje w Polsce konferencje przemysłowe. Poprzednia edycja Konferencji i Wystawy Przemysł 4.0 odbyła się w Warszawie w kwietniu 2016 r.
Zdjęcia z tegorocznej ceremonii wręczenia nagród