Przenośna kamera termowizyjna HOTFIND-V

Kamera termowizyjna HOTFIND-L wyposażona w detektor o rozdzielczości 160 x 120, przeznaczona do pomiaru temperatury w zakresie od -20 do +250°C z możliwością rozszerzenia zakresu do +1500°C. Kamera wyposażona jest w aparat cyfrowy umożliwiający fuzje obrazów oraz ruchomy wyświetlacz LCD.

Przenośna kamera termowizyjna HOTFIND-V jest nowoczesnym urządzeniem, przeznaczonym do precyzyjnych pomiarów temperatury w zakresie -20? 250°C, opcjonalnie do +1500°C.

Kamera posiada produkowany w Europie detektor microbolometryczny (brak konieczności oczekiwania na zezwolenia importowe) o rozdzielczości 160 x 120 stabilizowany w temperaturze otoczenia (brak chłodzenia!) o czułości 0,10°C (minimalna różnica temperatur jaką jest w stanie wykryć urządzenie). Tak wysoka czułość pozwala np: na diagnostykę izolacji budynków czy zastosowania kamer w medycynie. Z uwagi na klimat jaki występuje w Europie urządzenie w standardzie jest przystosowane do pracy w temperaturze minimalnej -20°C.

Kamera posiada kolorowy zewnętrzny ekran LCD. Ekran posiada aktywną matrycę, co umożliwia obserwację obrazu nawet przy silnym oświetleniu słonecznym.

Na ekranie można bezpośrednio odczytać temperaturę 4 ruchomych punktów, kamera umożliwia korekcję wskazań od współczynnika emisyjności, odległości i wilgotności powietrza.

Dla ułatwienia lokalizacji miejsca pomiaru kamera posiada celownik laserowy (identyczny jak w pirometrach) oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 640×480. Dzięki funkcji DuoVison można nałożyć obraz rzeczywisty na obraz termowizyjny. Kamera zapisuje zdjęcie termowizyjne ze zdjęciem w świetle widzialnym, co umożliwia nie tylko prostą identyfikację obiektu, ale również przygotowanie raportu z badań.

Obrazy zapisywane są na karcie pamięci minSD (2G).

Oprogramowanie SATreport standard posiada cały szereg funkcji do analizy obrazu (jak np: pomiar w 10 punktach, profile temperatury, histogramy, określenie izoterm) umożliwia przeprowadzenie szczegółowych badań np: silników, złączy elektrycznych, transformatorów, wad izolacji cieplnej budynków i linii ciepłowniczych itp. Oprogramowanie pozwala również na łatwe tworzenie zaawansowanych raportów, składających się ze zdjęcia termowizyjnego, widzialnego, analiz termogramu oraz komentarzy. Oprogramowanie dostarczone jest wraz z kamerą.