Przemiennik częstotliwości Altivar 12

Altivar 12 został zaprojektowany do kontroli 3-fazowych silników asynchronicznych w przedziale jednofazowego napięcia sterowania 240 VAC do 2,2 kW. Nowa funkcjonalność względem poprzedniego modelu (Altivar 11) to przede wszystkim Modbus RTU z sygnalizacją stanu pracy, który umożliwia na przykład monitorowanie systemów BMS spotykanych w aplikacjach HVAC. Pozostałe ulepszenia to: bezczujnikowy system sterowania strumieniem wektora pola, charakterystyka U/f w standardzie ( z charakterystyką Kn2 charakterystyczną dla sterowania pomp i wentylatorów), zwiększona przeciążalność momentem do 170% przez 60 sekund oraz możliwość programowania do 10 napędów za pomocą Multi-Loader?a bez fizycznego zasilania przemiennika.

Przemiennik Altivar 12 został standardowo wyposażony w filtr EMC zgodny z kategorią C1 kompatybilności elektromagnetycznej. Wbudowany wewnętrzny zasilacz 24V DC pozwala na podłączenie zewnętrznych urządzeń typu czujnik optyczny lub wejście logiczne. Liczba We/Wy analogowych i cyfrowych została zwiększona o jedno wyjście analogowe z czasem odpowiedzi poniżej 20ms. Maksymalna częstotliwość wyjściowa pracy została podniesiona w stosunku do Altivar 11 i jest równa 400 Hz.

Komunikacja Altivar 12 została oparta na znanym oprogramowaniu narzędziowym PowerSuite 3 obsługującym wszystkie napędy i serwonapędy Schneider Electric. Interakcja z PS3 jest prosta i przejrzysta dzięki oknom dialogowym oraz zakładkom konfiguracyjnym i adaptacyjnym. Urządzenie ma gwarancję 10-letniej ciągłej pracy.

www.schneider-electric.pl