Protokół CANopen w teorii oraz praktyce

  Protokół CANopen w teorii oraz praktyce będzie tematem seminarium zorganizowanego przez organizację CAN in Automation (CiA). Zjazd odbędzie się w końcu marca br. w Warszawie.

  Standard CANopen jest szczególnie rozpowszechniony w aplikacjach sterowania maszynami, pojazdami, samolotami itp. Protokół powszechnie stosowany jest w  układach monitoringu i automatyki współczesnych samochodów osobowych, wozów technicznych czy pojazdów wojskowych.

  Podczas jednodniowego seminarium CANopen, trenerzy CIA wyjaśnią podstawowe zagadnienia związane z tym protokołem. Celem spotkania jest pomoc inżynierom oraz integratorom systemów w określeniu, czy CANopen jest odpowiedni dla zadań, którymi się zajmują w codziennej pracy.  Uczestnicy otrzymają kompleksową wiedzę na temat technicznych możliwości protokołów (np. CANopen Manager, Layer Setting Services, CANopen Safety ).

  Wykładowcy zaprezentują poza tym istotne aspekty technologii z punktu widzenia procesu projektowania. Trenerzy CIA wyjaśnią również działanie CANopen w konkretnych aplikacjach, które umożliwiają produkcję  urządzeń, które charakteryzują się wysokim poziomem działania w trybie "plug-and-play".

  Seminarium odbędzie się w Airport Hotel Okęcie w Warszawie i potrwa od godziny 9:00 do 17:00. Zajęcia  będą prowadzone w języku angielskim. Uczestnicy seminarium powinni znać podstawy działania protokołu CAN. Więcej informacji, jak też możliwość rejestracji znajduje się na stronie www.can-cia.org.
  Kontakt z organizatorami możliwy jest także za pomocą telefonu (na numer +49-911-928819-0) lub poczty elektronicznej (na adres headquarters@can-cia.org).