ProSoft Technology wprowadza pięć nowych bramek dostępowych zapewniających transmisję danych między standardami Modbus, EtherNet/IP i PROFINET

Standard PROFINET został opracowany do zastosowań w szybkich aplikacjach, m.in. z zakresu robotyki, w szybkich przenośnikach i prasach. Jako standardowy protokół ethernetowy sterowników PAC produkcji Siemens i GE, znalazł szerokie pole zastosowań w wielu gałęziach przemysłu na całym świecie. Obecnie, ProSoft Technology pomaga użytkownikom łączyć kontrolery PROFINET z urządzeniami Modbus lub EtherNet/IP za pomocą pięciu nowych bramek dostępowych.
Jeśli posiadasz urządzenia z interfejsem Modbus pracujące w kilku odrębnych sieciach, z pewnością zainteresujesz się naszą bramką PROFINET Device na Modbus Serial z czterema portami szeregowymi. Chcesz uniknąć zmian adresów IP przy komunikacji swojego urządzenia OEM ze sterownikiem PLC? Bramka dostępowa Modbus TCP/IP to PROFINET Device z dwoma kartami ethernetowymi pozwoli to zrealizować. Omożliwia ona komunikację z urządzeniami znajdującymi się w dwóch różnych podsieciach. Jeśli chcesz uzyskać połączenie z pojedynczą siecią szeregową, właściwym wyborem będzie bramka Modbus Serial to PROFINET Device z jednym portem szeregowym. Jeśli natomiast wszystkie twoje urządzenia ethernetowe pracują w tej samej podsieci, idealnym rozwiązaniem będzie bramka Modbus TCP/IP to PROFINET Device z jednym portem ethernet.

Wspomniane bramki stanowią rozszerzenie większejrodziny bramek PLX30, obejmującej również wersję EtherNet/IP to PROFINET Device. Ten model może być wykorzystany w zastosowaniach, takich jak komunikacja PLC-PLC, interfejsy SCADA czy systemy koncentracji danych. Nasz sterownik EtherNet/IP obsługuje wiele połączeń I/O zapewniając szybki i spójny transfer danych wraz z możliwością priorytetyzowania transferów poprzez ustalanie różnych szybkości aktualizacji dla danych kontrolnych i diagnostycznych. Pozwala to wysyłać dane o niższym priorytecie z mniejszą szybkością.

Wszystkie bramki z nowej oferty zapewniają szybki, dwukierunkowy transfer danych z wymianą 1440 bajtów danych wejściowych i 1440 bajtów danych wyjściowych. Są dostępne w wersjach master i slave. Obsługują do 100 komend modbus RTU na każdym z portów niezależnie. Bramki szeregowe zawierają wbudowaną funkcję Data Analyzer przydatną przy rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Zapewniają obsługę do 10 klientów i 10 serwerów Modbus TCP/IP. Mogą pracować w przedziale temperatur od -25°C do 70°C. Opcja zapisu konfiguracji na karcie SD pozwala na jej szybkie odzyskanie w razie awarii.
Więcej informacji.