ProfiMessage ? nowoczesna technologia pomiarowa

Profi Message to nowy, bardzo wydajny system firmy Delphin przeznaczony do akwizycji danych z maszyn, urządzeń i stanowisk badawczych. W celu adaptacji do różnych zadań modułowy system ProfiMessage wykorzystuje urządzenia typu master i slave oraz różne moduły I/O. Zakres jego zastosowań sięga od monitoringu procesów przemysłowych poprzez akwizycję danych laboratoryjnych po automatyzację stanowisk testowych i badawczych.
 
Urządzenia ProfiMessage mają rozbudowane możliwości komunikacyjne a dzięki elastycznym modułom I/O posiadają dużo opcji interfejsów. Magistrale Profibus-DP, Modbus iCAN umożliwiają połączenia z system sterowania PLC i wymianę danych.

Sygnały z czujników cyfrowych i analogowych – w postaci danych – są zapisywane jednocześnie na niezależnej pamięci 16GB, dzięki której możliwa jest równoległa ocena i analiza danych. Dane z pamięci można odczytać za pomocą interfejsu USB lub Ethernet.

Wszystkie wejścia i wyjścia są różnicowe, dokładnie izolowane galwanicznie. W zależności od używanych modułów I/O, każde wejście może być skonfigurowane oddzielnie do pomiaru mV, mA oraz do pobierania danych z oporowych czujników temperatury i termopar. ProfiMessage jest wyposażony również w cyfrowe wejścia funkcjonujące jako wejścia statusu/częstotliwości oraz jako cyfrowe/analogowe wyjścia. Wewnętrzne kanały programowe umożliwiają stosowanie funkcji takich jak monitorowanie wartości granicznej, całkowanie bądź obliczenia online – są one ponadto łatwe do skonfigurowania. Umożliwia to wykorzystanie urządzeń jak efektywnych systemów monitorowania i rejestrowania danych.