Premiera oprogramowania Solid Edge ST4

    We wtorek, 22 listopada, w hotelu InterContinental w Warszawie odbyła się polska premiera oprogramowania Solid Edge ST4. Wzięło w niej udział ponad 100 klientów firmy Siemens PLM Software.

    Spotkanie otworzyła prezentacja filmu – case study prezentującego 3 polskie firmy: FAKRO, Lincoln Electric Bester oraz Goster.

    O nowościach pakietu ST4, obejmujących m.in. udoskonaloną technologię synchroniczną, usprawnienia w zakresie Multi-CAD i tworzenia rysunków technicznych oraznowe narzędzia pozwalające przyspieszyć walidację projektowania części blaszanych, opowiedział Russell Brook, dyrektor marketingu Velocity.

    W drugiej części konferencji Partnerzy Handlowi Siemens PLM Software zaprezentowali korzyści wynikające z wykorzystania oprogramowania Solid Edge i technologii synchronicznej w odniesieniu do konkretnych zadań. Adam Budzyński z firmy GM System przedstawił możliwości zaawansowanej modyfikacji geometrii CAD w środowisku ST,  a w kolejnej prezentacji, posługując się przykładami zaczerpniętymi od klientów firmy GM System, opowiedział o wykorzystaniu Solid Edge z technologią synchroniczną do projektowania maszyn. Piotr Szymczak (autor książki o Solid Edge, która ukaże się już niebawem) z firmy CAMdivision zaprezentował na żywo, jak przebiega modelowanie form wtryskowych w Solid Edge. Z kolei Marek Momot z firmy Kom-Odlew opowiedział o zastosowaniu środowiska ST w odlewnictwie.

    Zgodnie z tradycją, seminarium zakończyło się rozlosowaniem wśród uczestników nagród od firmy 3DConnection.