Ponad 700 tys. aut wyprodukowanych w Polsce w 2006

  Coraz więcej samochodów wyprodukowanych w polskich fabrykach jeździ po drogach Europy. We wrześniu produkcja samochodów osiągnęła najlepszy miesięczny wynik w ostatnich czterech latach. Utrzymanie się takiej koniunktury pozwoli osiągnąć na koniec 2006 roku liczbę 724 tysięcy sztuk wyprodukowanych aut.
  Najbardziej do tego wyniku przyczynił się koncern General Motors, który w fabryce w Gliwicach zaczął wytwarzać model Opel Zafira. Przez ostatnie trzy kwartały fabrykę opuściło o 72% samochodów więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 95% wyprodukowanych aut trafi do klientów poza granicami Polski.
  Warszawskie FSO ma w planie dostarczenie na Ukrainę prawie 96 tysięcy Lanosów, połowa z nich ma być dostarczona w postaci tzw. zestawów montażowych.
  Volkswagen w Poznaniu ma stabilną produkcję i ? jak twierdzi rzecznik fabryki Marcin Baszyński ? w tym roku firma może przekroczyć 160 tysięcy wyprodukowanych aut.
  Prognozy są optymistyczne ? jeśli utrzyma się dotychczasowa produkcja samochodów osobowych, to w tym roku możemy przekroczyć poziom 600 tysięcy sztuk, a to oznacza wzrost o 14% w stosunku do roku poprzedniego. Na ten wzrost z pewnością będzie miało również wpływ uruchomienie przez Fiata i FSO produkcji nowych modeli samochodów.
  Zdecydowaną większość pośród produkowanych w Polsce pojazdów stanowią samochody osobowe ? ok. 85%. Nie należy jednak zapominać o rynku samochodów dostawczych. Od początku roku polskie fabryki wytworzyły prawie 80 tysięcy sztuk tych pojazdów, jest to zaledwie o 5 tysięcy mniej niż w przez cały ubiegły rok.