Polska zagłębiem przemysłu motoryzacyjnego w Europie


  Branża motoryzacyjna rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Na motoryzacyjnej mapie Europy Środkowej, to właśnie nasz kraj zajmuje najwyższe miejsce w obrocie z producentami samochodów. Produkujemy najwięcej komponentów do wszystkich typów pojazdów. Dzieje się tak za sprawą obecności na naszym rynku dużych międzynarodowych firm. Jednakże globalne firmy nie mogłyby realizować swoich zamówień gdyby nie duża liczba mniejszych, lokalnych firm oferujących produkty i usługi na najwyższym światowym poziomie.

  Branża ta jest jednak bardzo wymagająca. Firmy chcące utrzymywać swoją pozycję rynkową wciąż muszą udoskonalać swoje procesy, nadążać za nowymi technologiami, rozwijać jakość i utrzymywać ceny w obszarze konkurencyjnym. Oczekiwanie najwyższej jakości przy korzystnej relacji cenowej, długi okres wejścia w kooperację z klientami powodują, że sukces osiągają najlepsi i najbardziej aktywni rynkowo dostawcy. To oni dzięki swoim staraniom zdobywają kolejne zamówienia na produkcję części samochodowych i osiągają dzięki temu milionowe zyski.
  Jednym z narzędzi do rozwijania polskiego przemysłu motoryzacyjnego jest umożliwianie lokalnym firmom bezpośredniego kontaktu z ich potencjalnymi klientami. Z tego powodu w dniach 18-19 czerwca odbędzie się w Opolu międzynarodowa konferencja motoryzacyjna o AutoForum Suppliers’ Day (Dzień Dostawców) połączona ze spotkaniami B2B i wystawą.

  Poza lokalnymi dostawcami w przedsięwzięciu uczestniczyć będą także firmy z innych krajów Europy, co stanowi doskonałą okazję dla Opolszczyzny do promowania jej jako miejsca przyjaznemu motoryzacji.

  Tegoroczne wydarzenie współorganizowane jest z Miastem Opole, Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST-PARK”, CWK Opole,przy współpracy z partnerem – Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Instytucje te przedstawią zalety regionu, możliwości inwestycyjne i perspektywy rozwoju sektora motoryzacyjnego w Polsce.


  Wszystkie informacje na stronie: www.automotive-forum.pl