Podsumowanie Targów EMO 2011 Hannover

Hanower, 24 września 2011 – Zarówno organizatorzy, jak i wystawcy oraz goście EMO Hannover 2011, wiodącej światowej imprezy targowej z zakresu obróbki metalu, wyciągnęli bardzo pozytywne wnioski z jej przebiegu. -Tegoroczna edycja była udana pod każdymwzględem. Jej uczestnicy – ci, którzy wykupili stoiska oraz ci, którzy przyszli w charakterze zwiedzających – są zgodni w swych opiniach: dzięki doskonałej organizacji i dynamicznemu przebiegowi targi umocniły swą rangę najważniejszej światowej imprezy dla firm z branży obróbki metali – podkreślił komisarz generalny wystawy dr Detlev Elsinghorst podsumowując EMO Hannover 2011. -Przemysł obrabiarkowy nadal działa na pełnych obrotach. W czasie sześciu dni trwania targów złożono zamówienia o łącznej wartości ponad 4,5 miliardów euro – dodał dr Wilfried Schäfer z zarządu Związku Niemieckich Fabryk Obrabiarek (Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken – VDW), organizatora EMO. –A dzięki zamówieniom pozyskanym w ostatnich miesiącach wystawcy targów znacząco umocnili swą pozycję na rynku.

2 037 wystawców z 41 krajów prezentowało w Hanowerze przez sześć dni najnowsze modele obrabiarek oraz rozwiązania i usługi związane z obróbką metali – zgodnie z hasłem imprezy „Obrabiarki i nie tylko”. -Targi EMO były po raz kolejny jedyną w swoim rodzaju międzynarodową wystawą przełomowych nowości i premier. Budząca podziw innowacyjność firm z branży obróbki metalu to siła, która gwarantuje temu sektorowi dynamiczny i zrównoważony rozwój – powiedział dr Detlev Elsinghorst.

Innowacyjność przejawiała się nie tylko w parametrach technicznych i wydajności obrabiarek – widoczna była też w takich aspektach, jak wzornictwo czy walory użytkowe maszyn prezentowanych na targach. Dbałośćo funkcjonalność i wygląd to coraz ważniejsze faktory uwzględniane przy tworzeniu nowoczesnych maszyn i urządzeń – co doskonale widoczne było na EMO Hannover 2011.

Wystawcy podkreślali wagę faktu, że tak wielu gości przyjechało w tym roku do Hanoweru spoza Niemiec: niemal 40% zwiedzających stanowiły osoby z zagranicy. –Wyróżnia to targi EMO spośród innych branżowych imprez wystawienniczych. I jest kluczem do sukcesu naszych wystawców – podsumował dr Wilfried Schäfer. Na EMO Hannover widać było wyraźnie trend do globalizacji: aż o 6,5% wzrósł odsetek gości z Azji i Ameryki Południowej wśród zwiedzających. Również średni czas spędzony na imprezie był w tym roku rekordowy.

Bogata oferta wydarzeń dodatkowych i imprez specjalnych uatrakcyjniła program tegorocznych targów. Kongresy poświęcone tematyce zrównoważonych technik produkcyjnych, technologiom wytwórczym w lotnictwie i przemyśle kosmicznym, potencjałowi gospodarczemu rynku rosyjskiego oraz pozyskiwaniu kadr cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających.

W dniach 19 – 24 września 2011 na targi EMO do Hanoweru przyjechało ponad 140 000 gości ze 100 krajów. -Przedstawiciele branży z całego świata, tysiące innowacji technologicznych, imprezy dodatkowe wspomagające transfer wiedzy i zamówienia o wartości kilku miliardów euro – EMO Hannover to znacznie więcej niż wystawa nowości produktowych. To międzynarodowa platforma, na której – niczym na mistrzostwach świata – spotykają się liderzy branży obrabiarkowej – podkreślił Detlev Elsinghorst

www.emo-hannover.de/presseservice.