PM-945GSE ? kolejny komputer jednopłytkowy z procesorem Intel ATOM

Firma iEi Technology Corp. wprowadziła procesory Intel Atom do większości standardów komputerów ze swojej oferty. Rozwiązania korzystające z tego procesora znajdziemy zarówno w komputerach panelowych, systemach wbudowanych?box? jak i wszystkich standardach komputerów jednopłytkowych. Nowością jest komputer PCI-104 opatrzony symbolem PM-945GSE.

Komputer oparty jest na procesorze N270 1.6 GHz z częstotliwością taktowania szyny danych 533 MHz. Procesor wspomaga standardowy chipset Intel 945GSE/ICH7-M. Tak jak wszystkie poprzednie konstrukcje z tym procesorem płyta ta jest wykonana w technologii bezwentylatorowej i posiada niskoprofilowy radiator o wysokości zaledwie 11 mm. Platforma ma wbudowany moduł RAM DDR2 o pojemności 1 GB.

PM-945GSE wyposażony jest w zaawansowane system graficzny oraz audio, które pozwalają na podłączenie monitora VGA i 18-bitowych dwukanałowych matryc LVDS oraz na uzyskanie dźwięku 7.1 jakości HD. Użytkownik ma do dyspozycji również: 4 x USB 2.0, 4 x RS-232, 1 x RS-422/485, 1 x PS/2 KB/MS, 8 x DI/DO, gniazdo kart CompactFlash oraz zintegrowaną kartę Ethenet.

Dzięki zastosowaniu energooszczędnego procesora komputer (razem z pamięcią operacyjną) przy zasilaniu 5 V pobiera prąd na poziomie 2.6 A. Tak niewielki pobór energii zapewnia znikomą ilość wydzielanego ciepła, co w wielu przypadkach jest podstawowym kryterium przy wyborze danego rozwiązania.

www.ieiworld.pl