Plastwag zainwestuje 10 mln zł w Mielcu

  ARP udzieliła kolejnego zezwolenia firmie Plastwag na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej. Spółka zainwestuje w Podstrefie Mielec 10 mln zł. Wzrośnie także zatrudnienie w firmie.

  Mielecka firma specjalizuje się w produkcji kompletnego wyposażenia wyłożeń kompozytowych. Wykorzystywane są one w pojazdach szynowych transportu publicznego i towarowego, w lokomotywach, wagonach osobowych, elektrycznych zespołów trakcyjnych, szynobusach, tramwajach i autobusach.

  Spółka realizuje oferuje zarówno wielkogabarytowe ściany frontowe pociągów jak i zabudowę modułową wnętrz. Posiada także jedną z najnowocześniejszych w Polsce i Europie linii technologicznych do produkcji elementów z tworzyw sztucznych w technologii formowania próżniowego (vacuum forming) oraz elementów kompozytowych z laminatów (PWS) tzw. metoda hand lay-up.

  Ze względu na rosnący popyt na jej produkty, spółka podjęła decyzję o uruchomieniu kolejnego projektu w mieleckiej strefie.

  Spółka wybuduję nową halę i wyposaży ją w maszyny i urządzenia służące do produkcji nowego asortymentu wyrobów mających zastosowania głównie w wagonach pasażerskich.

  Inwestycje spółki pozwolą zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 10 nowych pracowników. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2015 roku. Spółka nie poinformowała o wartości inwestycji.