PLASTPOL już w maju

Targi Kielce zapraszają na spotkanie 600 firm branży tworzyw sztucznych i gumy od 7 do 10 maja. To najbardziej międzynarodowe targi w Polsce i jedne z najlepszych tego sektora w Europie. Goście po raz pierwszy skorzystają z nowoczesnego wielopoziomowego parkingu.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL odwiedza ponad 17 tysięcy specjalistów. Targi Kielce to najlepsze miejsce w tej części Europy, gdzie można zobaczyć najnowocześniejsze technologie. Na wystawie pojawią się przedstawiciele wszystkich grup branży, a zatem dystrybutorzy, firmy tworzywowe czy producenci maszyn z Anglii, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Luksemburga, Belgii, Słowacji, Włoch, Hiszpanii, Łotwy, Czech, Indii, Chin, Korei, Egiptu, Tajwanu, Izraela, Danii, Portugalii, Grecji, Węgier, Szwecji, Irlandii, Holandii i oczywiście Polski.  Stoisko zbiorowe pod przewodnictwem tamtejszej ambasady stworzą firmy austriackie.

Targi zajmą podobnie jakw ubiegłym roku aż sześć hal wystawienniczych, w tym najnowocześniejszy obiekt targowy w Polsce. Na stoiskach prezentowane będą maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw, rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty. Można będzie obejrzeć całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów.

Spotkaniom targowym towarzyszyć będzie bogaty program konferencji i seminariów. Wśród nich między innymi Otwarte Seminarium Techniczne  PLASTECH ? INFO  2013 w tym roku na temat: Praktyka i teoria przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ponadto w programie znalazły się spotkania dla zainteresowanych uczestnictwem w Grupie Zakupowej Polimerowa Energia oraz Grupie Zakupowej Tworzywa Sztuczne czy meetingi brokerskie, podczas których będzie można skutecznie pozyskać nowych kontrahentów. Polegać będą one na bilateralnych spotkaniach twarzą w twarz przedstawicieli dwóch firm. Dwustronne rozmowy biznesowe uważane są za jedną z najlepszych form nawiązywania trwałych kontaktów biznesowych. Dobór partnerów i aranżacja spotkań jest dokonywana podstawie wcześniejszych zgłoszeń przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach.  

Na targach w 2013 roku już po raz czwarty odbędzie się finał konkursu wiedzy o przetwórstwie tworzyw sztucznych Omniplast. Jest on skierowany do firm będących wystawcami targów PLASTPOL. Najlepsi z dwóch etapów wezmą udział w pisemnym finale w trakcie Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Nagrodami są bony rabatowe na wynajęcie powierzchni wystawienniczej na targach PLASTPOL 2014. Otrzymają je zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.
Patronat honorowy nad targami objęli: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Kielc, PlasticsEurope oraz Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Wystawcy targów PLASTPOL skorzystają po raz pierwszy z nowopowstałego parkingu wielopoziomowego na 500 samochodów z systemem monitorowania wolnych miejsc oraz funkcją magazynową. W 2013 roku na terenie Targów Kielce powstanie jeszcze terminal wejściowy od  zachodniej strony. To ostatni etap wartej 170 milionów złotych rozbudowy ośrodka.