Pierwszy na świecie system wizyjny do obsługi wielu inteligentnych kamer

Jedyny system, który działa szybciej wraz ze zwiększaniem ilości podłączonych kamer

Światowy lider w zakresie kamer do monitorowania pracy maszyn, firma Cognex Corporation, przedstawia rodzinę In-Sight® VC200, czyli inteligentny system wizyjny złożony z wielu kamer. Seria In-Sight VC200 obejmuje urządzenia o sprawdzonej wydajności i niezawodności systemu In-Sight, przeznaczone do zastosowań z wieloma kamerami.

W tradycyjnych systemach wielokamerowych wykorzystuje się kamery „nieinteligentne”, które współdzielą jeden procesor, przez co wydajność systemu spada wraz ze zwiększaniem liczby podłączonych urządzeń. Oznacza to ograniczenie systemów złożonych z wielu kamer do zastosowań polegających na równoczesnej rejestracji obrazu z kilku urządzeń. System In-Sight VC200 nie podlega powyższym ograniczeniom dzięki temu, że moc obliczeniowa ROŚNIE wraz z każdą podłączoną dodatkową kamerą, co oznacza zwiększenie liczby możliwych zastosowań systemu z wieloma kamerami. Dzięki poprawie wydajności znikają problemy z dotrzymaniem kroku szybko poruszającym się liniom produkcyjnym, a także z elastycznością, która pozwala na sekwencyjne lub niezsynchronizowane kontrole pracy maszyn.

W ramach systemu In-Sight VC200 klient otrzymuje w pełni konfigurowalny interfejs, obejmujący dostęp do monitoringu i funkcji sterowania zabezpieczony hasłem, dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. Operator korzystający z systemu In-Sight VC200 może kontrolować pracę maszyn, specjaliści sterowania procesami mają możliwość modyfikacji parametrów, a kierownicy zakładów mogą w tym samym czasie przeglądać statystyki dotyczące działania i wydajności na dowolnym urządzeniu z systemem iOS®, Android® lub Windows®, wykorzystując do tego przeglądarkę internetową.

Joerg Kuechen, wiceprezes Cognex i kierownik działu urządzeń wizyjnych mówi: „nasi klienci rozbudowujący swoje przemysłowe systemy wizyjne oczekują możliwości wykorzystania samodzielnych kamer, które będą działać w ramach jednego systemu obsługującego zastosowania wymagające obrazu z wielu kamer. In-Sight VC200 na to pozwala dzięki wykorzystaniu platformy In-Sight, uznawanej za złoty standard w zakresie systemów wizyjnych do monitorowania maszyn.”

System In-Sight VC200 charakteryzuje się taką samą prostotą konfiguracji przy użyciu oprogramowania In-Sight Explorer, co pozostałe rozwiązania wykorzystujące wiele kamer z rodziny In-Sight. Możliwość graficznej obsługi ułatwia korzystanie z systemu dzięki rozdzieleniu etapów kontroli na bloki łatwe do zarządzania. Dodatkowo użytkownik ma dostęp do narzędzi wizyjnych In-Sight, takich jak PatMax Redline, OCRMax itd., wykorzystujących dobrze znany interfejs bazujący na arkuszach kalkulacyjnych.

Więcej informacji na temat nowego inteligentnego systemu In-Sight VC200 do kontroli maszyn z obsługą wielu kamer można uzyskać na stronie www.cognex.com/VC200

Źródło: Cognex