Piątka z inwestycji

Procter & Gamble, Huta Szkła Sławno, Turnils, Libner oraz P.P.H.U. Jacek Sukiennik to pięciu inwestorów, którzy otworzą zakłady na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Procter & Gamble zainwestuje 138 mln zł w produkcję kosmetyków marki Olay.

Otwarcie fabryki planowane jest na 2009 r., ale rekrutacja inżynierów rozpoczyna się już w tym miesiącu. Z kolei Huta Szkła Sławno będzie produkować wyroby opakowaniowe ze szkła, m.in. słoiki i butelki bezbarwne. Nowa inwestycja powstanie w Sławnie, a planowane nakłady to 55 mln złotych i docelowo 45 nowych miejsc pracy. W podstrefie Zduńska Wola inwestycję rozpocznie zaś spółka Turnils, producent żaluzji. Spółka zatrudni około 130 osób i poniesie nakłady na poziomie 42 mln zł. Zezwolenie na prowadzenie interesów w łódzkiej strefie odebrał także francuski Libner zajmujący się wytwarzaniem nadwozi samochodowych. Firma planuje wybudowanie w Kutnie fabryki produkującej karoserię i naczepy dla samochodów ciężarowych oraz zestawy montażowe z tym związane.

Budowa fabryki rozpocznie się już niebawem, a jej otwarcie planowane jest na pierwsze półrocze 2008 roku. Firma zatrudni około 40 pracowników i zainwestuje prawie 9 mln złotych. Kolejny, nowy inwestor to P.P.H.U. Jacek Sukiennik działający w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz opakowań ze styropianu. W Zgierzu inwestor zbuduje fabrykę, w której zostanie zastosowana nowoczesna technologia recyclingu. Nakłady inwestycyjne to prawie 30 mln złotych.

Źródło: PAIIiZ