Phoenix Contact – Zasilacz 48 V AC o szerokości tylko 18 mm

Zasilacze z rodziny Step Power firmy Phoenix Contact zapewniają dużą wydajność energetyczną w obudowie o szerokości zaledwie 18 mm. Zasilacze te mogą pracować  z szerokim zakresem napięcia wejściowego od 43 do 52 C AC lub od 60 do 80 V DC. Dzięki wysokiej wydajności energetycznej moduły pozwalają na zaoszczędzenie energii. Straty mocy bez obciążenia wynoszą mniej jak 0,3 W.

Z wydajnością na poziomie 81% przy napięciu wejściowym 48 V AC i znamionowym obciążeniu 0,5 A/24 V DC, bardzo mało energii elektrycznej jest przekształcane w niepożądaną energię cieplną. Co zwiększa nie tylko oszczędność energii, ale wydłuża także żywotność komponentów.

Szeroki zakres temperatur od ?25 to +70 °C umożliwia zastosowanie w różnorodnych aplikacjach. Zasilacze pracują wg charakterystyki VI. Oznacza to, że nie wyłączają się w przypadku zwarcia lub przeciążenia, ale  ciągle dostarczają maksymalny prąd zwarciowy 1 A. W ten sposób obciążenia pojemnościowe jak i urządzenia z transformatorami DC-DC są niezawodnie zasilane.

Zasilacze mogą być zatrzaskiwane na szynie montażowej lub przykręcone do płaskiej powierzchni bez potrzeby używania dodatkowych akcesoriów. Obecnie seria STEP to 16 zasilaczy w obudowach o szerokości 18, 36, 54, 72 i 90 mm, prądami wyjściowymi w zakresie od 0.5 do 6.5 A i napięciami wyjściowymi od 5 do 48 V DC.

www.phoenixcontact.pl