Phoenix Contact – Przemysłowe sieci gigabitowe

Nowy asortyment produktów FL Switch SFN GT firmy Phoenix Contact zapewnia szybką, niedrogą rozbudowę sieci poprzez gigabitowy Ethernet – aż do poziomu urządzeń w terenie. Gigabitowa szybkość umożliwia wykonywanie zaawansowanych funkcji w czasie rzeczywistym, jak również zapewnia wysoką przepustowość danych. Kompaktowa obudowa przełączników sprawia, iż nadają się one do powszechnego, lokalnego zastosowania w szafach sterowniczych i skrzynkach zaciskowych.
Każdy przełącznik ma do ośmiu gigabitowych portów RJ45. Komponenty obsługują automatyczną negację z szybkością transmisji 10, 100 i
1 000 Mbps w trybie mieszanym. Pozwala to na podłączanie segmentów sieci lub urządzeń końcowych z identycznymi lub różniącymi się szybkościami transmisji danych. Automatyczne krosowanie zapewnia, że różnicowanie pomiędzy prostym i skrosowanym połączeniem kabla jest zbędne. Przełączniki automatycznie wykrywają przypisanie kabli sieci Ethernet.
Za pomocą portów z kablami światłowodowymi można przedłużyć segment sieci do 20 kilometrów, w szczególności w trudnym terenie. Niezajęte porty przełącznika można zablokować mechanicznie, w celu zabezpieczenia ich przed nieautoryzowanym dostępem. Zajęte porty spełniają wymogi bezpieczeństwa warstwy 1 LAN, ponieważ można je również zablokować, aby zabezpieczyć się przed nieautoryzowanym usunięciem połączeń sieci.

www.phoenixcontact.pl