Phoenix Contact – Oszczędzaj energię z zasilaczami dedykowanymi do automatyki budynkowej

Rodzina zasilaczy Step Power firmy Phoenix Contact ma obudowę zaprojektowaną do użytku w automatyce budynkowej.
Zasilacze te oferują maksymalną wydajność energetyczną. Pobór mocy bez obciążenia jest niski ? do 0,4 W ? jest to wynik siedmiokrotnie lepszy w porównaniu z podobnymi urządzeniami. Z nominalnym napięciem wejściowym 230 V AC i stopniem wydajności do 89%, zasilacz ma tylko nieznaczne straty mocy, skutkiem tego jest oszczędność energii.
Kompaktowe zasilacze 36-, 54-, 72- i 90-milimetrowe dostarczają 0,75, 1,75, 2,5 i 4 A przy napięciu wyjściowym 24 V DC i 1,5, 3 i 5 A przy 12 V DC. Z wyjątkiem wersji 36 mm, wyjściowe napięcie znamionowe 12 i 24 V DC może być stale nastawiane wykorzystując potencjometr na frontowym panelu od 10 do 16,5 V DC i od 22,5 do 29,5 V DC aby skompensować spadki napięcia na długich kablach.
Zasilacze z rodziny Step Power mogą być montowane na szynę DIN lub przykręcane do powierzchni. Dzięki szerokiemu zakresowi wejściowemu od 85 do 264 V AC i od 95 do 250 V DC, zasilacze mogą być używane na całym świecie i pracować przy fluktuacjach napięcia w sieciach energetycznych.
Szeroki zakres temperatury od ?25 do +70°C pozwala na użycie zasilaczy w różnorodnych aplikacjach. Urządzenie pracuje według charakterystyki UI, dlatego zasilacz nie wyłącza się z powodu zwarcia obwodów lub zwiększonego obciążenia, ale w sposób ciągły wytrzymuje możliwie największy prąd zwarciowy. W ten sposób, pojemnościowe obciążenie tak jak urządzenie z transformatorem DC-DC w obwodzie wejściowym są zasilane z odpowiednią mocą. www.phoenixcontact.pl