Phoenix Contact ? Kompaktowe zasilacze awaryjne UPS

Zasilacz awaryjny DC-UPS/10A montowany na szynę DIN firmy Phoenix Contact zapewnia nieprzerwane działanie wszystkich urządzeń 24 V w instalacjach elektrycznych w trakcie przerw w dostawie prądu.

Te zasilacze są szczególnie interesujące, jeśli chodzi o zastosowania wymagające bezproblemowo przebiegających procesów pomimo niskiej jakości sieci energetycznej i niepewnych dostaw energii elektrycznej.

Wyjątkowo kompaktowe wymiary 100 x 130 x 125 mm są możliwe dzięki zintegrowanemu modułowi akumulatorowemu 1,3 Ah. Czas buforowania jest różny zależnie od prądu obciążeniowego. Moduł dostarcza 10 A przez 1,5 min.lub 1 A przez 30 min. Podłączone urządzenia można podzielić na obciążenia buforowane i niebuforowane za pomocą zintegrowanych diod. Jeśli nieprzerwane zasilanie energią elektryczną nie jest sprawą zasadniczej wagi, urządzenia mogą być podłączone do wyjścia 24 VDC na zasilaniu. To zwiększa czas buforowania dla obciążeń krytycznych. Zarządzanie akumulatorami i niezawodna sygnalizacja zwiększają dostępność urządzeń w porównaniu ze standardowymi instalacjami. Zasilacz pokazuje: stan ładowania akumulatora, stan roboczy i tryb buforowania, jak również ostrzeżenie, kiedy stan ładowania modułu akumulatorowego staje się niski.

Praca montażowa jest utrzymana na poziomie minimum, dzięki zintegrowanym funkcjom, takim jak wyłączanie czasowe lub gotowy mostek wtykowy, używany zamiast normalnego okablowania. Zatwierdzenie wydane przez Germanischer Lloyd (GL) dla zastosowań w dziedzinie budownictwa okrętowego i wierceń morskich dowodzi bezproblemowego działania i długiej żywotności, jakie zapewniają te zasilacze, ponieważ zatwierdzenie GL przewiduje wysokie normy w zakresie odporności na narażenia klimatyczne i obciążenia mechaniczne, jak również w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej.

www.phoenixcontact.pl